איך לבחור טלוויזיה נכונה עבור החללים השונים בבית

בחירת טלוויזיה היא כבר לא עבודה קלה כמו בעבר. בשנים האחרונות מגוון המוצרים בתחום הטלוויזיות הלך וגדל בצורה משמעותית, וצרכנים רבים עומדים מעט חסרי אונים אל מול השפע הגדול בחנויות הטכנולוגיה השונות, ולא מוצאים את הידיים והרגליים. על מנת לבחור את הטלוויזיה הנכונה ביותר עבורנו, אנחנו נצטרך להבין מה הם הפרמטרים החשובים ביותר בבחירת טלוויזיה, וכיצד הם משפיעים על הבחירה שלנו כאשר אנחנו מנסים להתאם את הטלוויזיה עבור חללים וחדרים שונים ברחבי הבית. כמו כן, נצטרך להבין כמה דברים בנוגע לחדר בו אנו ממקמים את הטלוויזיה, ומהם הצרכים הרלוונטיים בו. 

מה צריך להבין בנוגע לחלל?

על מנת להתאים את הטלוויזיה לחלל ספציפי, נצטרך לעשות שיעורי בית קצרים לפני הקנייה. עלינו להבין עם עצמנו מהם הצרכים שלנו מהטלוויזיה באותו חלל. חשוב מאוד לשקול את מגבלות התאורה באותו חדר, גודל הטלוויזיה שאנו זקוקים לה וכמה נוכל להתפשר על איכות וחדות התמונה. לדוגמא, אנשים רבים משתמשים במסך טלוויזיה בחלל המטבח. הם עושים זאת על מנת לצפות בטכניות בישול או במתכונים מצולמים שאנשים רבים מעלים לאינטרנט, תוך כדי שהם מבשלים. במקרה כזה, נוכל להסתפק בטלוויזיה קטנה יחסית, שלא תתפוס מקום גדול בחלל המטבח ותפריע בתהליך הבישול. לעומת זאת, בסלון הבית נרצה לייצר את חווית הצפייה המלאה והשלמה ביותר, מכיוון שבסלון מתכנסת כל המשפחה לחוויית צפייה משותפת, ממנה מצפים להיות ברמה הגבוהה ביותר. אלו רק דוגמאות כמובן, וניתן לחשוב על עוד סוגי חדרים שונים להם צרכים שונים ממסך הטלוויזיה כמו חדרים פרטיים, חללי חוץ כמו גינה או חצר, חדר אורחים וכולי.   

מותגים

עולם מותגי הטלוויזיה הוא עולם רחב מאוד. כולם מכירים את החברות הגדולות שמייצרות מוצרים איכותיים המתאימים לחווית הצפייה של שנת 2021: טלוויזיה LG, טלוויזיה סמסונג, טלוויזיה שיאומי או טלוויזיה פיליפס. כיום הרבה חברות משקיעות את רוב המאמצים שלהן בייצור של טלוויזיה חכמה, המתחברת לשאר האמצעים הטכנולוגיים בבית ויוצרת אפשרויות רבות לצפייה, כמו טלויזיה חכמה שיאומי, שהולכת וצוברת נתח שוק רציני בתחום הטלוויזיות החכמות. בבחירת המותג חשוב להסתכל על תווית המחיר, לראות איזו טלוויזיה במבצע לדוגמא, ולהצמד למותגים הנחשבים אמינים כמו סמסונג, שיואמי, פיליפס ועוד. 

סוגי טכנולוגיות

פרמטר נוסף שנבחן הוא סוג הטכנולוגיה בה נעשה שימוש במסכי טלוויזיה. רוב הטלוויזיות כיום משתמשות באחת מתוך שלושת סוגי הטכנולוגיה הבאים:

  • פלסמה – טכנולוגיה שהייתה יותר עיקרית בשנים עברו, אך כיום הולך ופוחת השימוש בה. במסכי פלסמה נעשה שימוש בתאים המכילים כימיקל מסוים שכאשר מעבירים בו זרם חשמלי הוא מאיר ויוצר תמונה על המסך. 
  • LCD-  מסכי LCD עושים שימוש בתאורת פלורסנט על מנת ליצור תמונה חדה על גבי המסך. מסכי LCD נחשבים ליותר טובים בהתמודדות עם אור ותאורה חזקים ממסכי הפלסמה.
  • LED- הטכנולוגיה המובילה כיום בשוק הטלוויזיות. במסכים אלו הוחלפה תאורת הפלורסנט של ה-LCD בנורות LED שיוצרות תמונה חדה וברורה יותר, שמתאימה לשידורי ה-HD הנפוצים כיום בשידורים רבים.

כאמור, רוב הטלוויזיות הנמכרות כיום משתמשות בטכנולוגית לד. על מנת ליצור את חווית הצפייה המתאימה ביותר עבור החלל הספציפי בבית, ניתן לבחון את כל סוגי הטכנולוגיה בהתאם למגבלות התקציב והתאורה באותו חלל.

עניין של גודל

פרמטר חשוב נוסף בבחירת הטלוויזיה הוא כמובן גודל המסך. חשוב מאוד להתאים את גודל הטלוויזיה למגבלות החלל, וכמובן להתחשב במרחק בין הצופים למסך. טלוויזיה גדולה מידי ממרחק קרוב תייצר חווית צפייה מאיימת מעט ותקשה על צפייה נוחה, וטלוויזיה קטנה מידי למרחק הצפייה תקשה על הבחנה בפרטים וקריאת הכתוביות. 

חווית הצפייה המומלצת היא כאשר הטלוויזיה תופסת כ-40 מעלות מתוך שדה הראייה של הצופה. על מנת לחשב את גודל הטלוויזיה לפי מרחק הצפייה ממנה, נכפיל את גודל הטלוויזיה ב1.2. ניתן להעזר במדריך למרחקי צפייה (גדלים של מסכים נמדדים באינטשים, כל אינטש הוא בערך 2.5 ס”מ, מפינה אחת של המסך לפינה הנגדית לה):

  • טלוויזיה  של 55 אינצ’- 1.7 מטר.
  • טלוויזיה של 65 אינצ’- 2 מטר.
  • טלוויזיה של 75 אינצ’- 2.3 מטר.
  • טלוויזיה של 85 אינצ’- 2.6 מטר.

כמובן שהחישוב הזה אינו תורה מסיני, וניתן להתאים את גודל הטלוויזיה לפי מגבלות החדר, גם אם חווית הצפייה לא תהיה המלאה ביותר האפשרית. 

המלצה חשובה במיוחד- חובה לבדוק את גודל הטלוויזיה בפועל! גודל הטלוויזיה עצמה היא אינה רק גודל המסך. הטלוויזיה עצמה כוללת את המסגרת ואת המעמד עליו היא יושבת. על מנת להתאים לחלל החדר יש צורך לקחת את גודל הטלוויזיה הכולל, וכיצד היא תכנס בין שאר הרהיטים. חשוב למדוד היטב את החלל בו מתכננים למקם את הטלוויזיה, על מנת למנוע כאב ראש מיותר בעת ההתקנה שלה. 

עיצוב החלל

אספקט נוסף שעלינו לשקול כאשר אנחנו בוחרים מסך טלוויזיה, הוא כיצד המסך עומד להשתלב בעיצוב הכללי של חלל החדר. כיום מוצע מגוון עצוב של טלוויזיות, אשר לכל אחד מהם סגנון עיצובי מעט שונה. 

ההמלצה שלנו היא פשוטה- כאשר אתם בוחרים מסך טלוויזיה, בין עם זה קורה בחנות או קטלוג אינטרנטי, נסו לדמיין את החדר בו אתם מתכננים להציב אותה. נסו לחשוב האם היא משתלבת בעיצוב הכללי של החדר, ואיזו אווירה היא תייצר אם נציב אותה בו. זו לא בושה לפסול מסך שכביכול מתאים משיקולים אסתטיים ועיצוביים!

איך זה נשמע

שיקול מרכזי נוסף הוא כמובן הסאונד, חווית השמע בעת הצפייה. עלינו להתאים את הטלוויזיה לאקוסטיקה בחלל הרלוונטי. ברור לחלוטין שלא כל צרכן ממוצע מבין בסאונד ובאקוסטיקה, אך ניתן להכיר כמה מונחים בסיסיים, שיעזרו לנו לשדרג את הקנייה ולרכוש מסך עם שמע לא רע בכלל- 

  • SRS WOW היא טכנולוגיה המעניקה לסאונד אפקט סראונד, כלומר סאונד שמקיף אותנו בשלוש מאות שישים מעלות.
  • BASS BOOST היא תוכנה שמשפרת פלאים את הבאסים, כלומר את הצלילים הנמוכים.
  • תצורת רמקולים – כיצד הרמקולים מובנים בתוך המסך.

מקווים שעזרנו לכם להבין מהם השיקולים הרלוונטיים בתהליך התאמת טלוויזיה לחלל בבית. כמובן שתמיד ניתן להיעזר במומחים שלנו, שישמחו לספק את הידע שלהם במגוון הטלוויזיות הרחב.

חשוב לזכור שלכל מסך יש את המעלות והחסרונות שלו, ולכן טלויזיה 32 אינץ’ פיליפס למשל, לא תהיה דומה לחוויה שמעניקה טלויזיה סמסונג/ LG טלויזיה. על כן, מומלץ לנסות את הטלויזיה טרם הקנייה.

 צפייה מהנה!

 

דילוג לתוכן