4 דברים שכדאי לשים לב אליהם שבוחרים מכונת כביסה

אם אתם מחפשים לקנות מכונת כביסה, חשוב לדעת מה הצרכים שלכם ואיזה סוג מכונות קיימות. אז לפני שאתם ממהרים להביא מכונה הביתה, הנה מספר דברים שחשוב לדעת לפני שתקנו את המכונה שלכם.

מכונות כביסה הפכו לחלק בלתי נפרד מהמכשירים הביתיים שלנו ולבחור את המתאים בעבורכם יכול להיות משימה קשה. בחירת המכונה הנכונה תלויה במספר גורמים.  בעיקרון, מספר רב של מכונות כביסה נבדלות מבחינת התכונות, הקיבולת העומס והתפקוד. יש כאלו הכוללות גם מאפיינים ייחודיים כגון שטיפה מהירה, תוכניות כביסה, רשת חולדות מגן, נעילת ילדים, בקרת כביסה / טמפרטורה חמה, תצוגה דיגיטלית וכן הלאה. אך כאן למטה נציין אלו מאפיינים עיקריים חשוב שתדעו לגבי מכונת הכביסה. 

 

הגדרות חשובות במכונות כביסה

עוד לפני בחירת הדגם ובדיקתו באינטרנט או בחנות עצמה מומלץ להבין מה הם הצרכים שלכם. לשם כך רצוי שתקראו על סוגי מכונות כביסה הקיימות. האם מדובר במכונה חצי אוטומטית או אוטומטית לחלוטין? זה יהיה תלוי מה הצרכים ומגבלות התקציב.

הגדרות שטיפה וסל”ד

בנוגע להגדרות השטיפה חשוב לדעת כי הרבה מכונות כביסה אוטומטיות לחלוטין מציעות תוכניות שונות לשטיפות שונות, כמו שטיפה עדינה או שטיפת צמר. חלקם ניתנים להתאמה אישית, ואפשר אפילו לשמור את ההגדרות המועדפות עליכם כך שיהיה לכם בהישג יד. ולכן תשאלו את עצמכם איזה סוג תוכניות חשוב לכם שהיו במכונה שלכם.

דבר נוסף הוא מחזור סיבוב  שהוא יקבע לפי הבד וסוג הבגדים שרוצים לכבס, מחזור הסיבוב,מסומן על ידי סיבובים לדקה (סל”ד). יש לשים בגדים עדינים במחזור של 300-500 סל”ד, בעוד פריטים חזקים יותר יכולים להגיע ל 1000 סל”ד. 

יעילות וגודל

רצוי גם לבדוק עד כמה מכונת הכביסה יעילה בכל מה שקשור לחיסכון בחשמל ובמים מכונת כביסה חסכונית פירושה חיסכון בטווח הארוך. גודל המכונות הוא משמעותי מכיוון שמכונות עם פתח עליון נוטות להיות צרות יותר ממכונות כביסה אוטומטיות לחלוטין. אם יש מגבלה של מקום אז המכונה צרה תתאים אך אם תוכלו להרשות לעצמכם מבחינת מקום רצוי לבחור מכונה גדולה שתתמודד עם כמויות כביסה גדולות יותר בעיקר אם יש לכם משפחה גדולה, תרצו מכונת כביסה שיכולה להתמודד עם עומסים גדולים יותר, בניגוד לאדם עם משפחה קטנה או אדם יחיד. למשל מכונות כביסה אלקטרולוקס הן מכונות גדולות הכל תלוי בצורך. 

מייבש משולב מכונת כביסה

שווה לבדוק אם יש לכם צורך במכונה עם מייבש מובנה.  אם אתם חיים שגרה עמוסה ואין לכם זמן לעשות כביסה, מכונת כביסה עם מייבש אלקטרולוקס מובנה שויה להיות אופציה מתאימה . דגש נוסף  הוא חומר התוף. החומר של תוף מכונת הכביסה יכול להגיע בסוגים, כגון פלסטיק, נירוסטה או אפילו אמייל חרסינה, כאשר הפלדה היא הגרסה היקרה יותר והעמידה ביותר.

כמו כן, אמייל אולי פחות עמיד משאר החומרים, אך הוא זול יותר. עוד דבר הוא לשאול את עצמכם האם מדובר בעומס עליון או קדמי? ישנם יתרונות וחסרונות שונים עבור מכונות לעומס עליון וחזית. תוכלו לקרוא על ההבדל בין מכונת עומס עליונה או מכונה קדמית באינטרנט. האם יש להשרות מראש? אם יש לכם ילדים שמלכלכים הרבה, או שיש לכם הרבה כתמים קשים, כדאי להשקיע במכונת כביסה עם מחזור טרום השרייה.לאחר שמצאתם את מכונת הכביסה המתאימה לצרכים שלכם, תזדקקו לחומר הניקוי הנכון ולכך יש מגוון של אופציות בשוק.

בחירת מותג

אחרי ששמתם לב להגדרות שחשוב לבחון בהתאם לצרכים שלכם תוכלו לגשת לשאלה איזה מותג הכי טוב בעבורכם וכאן כבר יש מגוון רחב. באינטרנט ובחנויות יש מבצעים רבים בכל ימות השנה ותוכלו לקרוא חוות דעת ולשמוע מאנשים קרובים איזה מותג הכי פחות מתקלקל ומה הם הכי מעדיפים. כך תדעו מה הכי נכון לכם ותקנו את הכמונה המוצלחת ביותר.

 

דילוג לתוכן