איך לבחור מזגן חדש לבית – כל הטיפים השווים

איך לבחור מזגן חדש לבית – כל הטיפים השווים

במדינת ישראל מזג האוויר חם רוב השנה ובהרבה הימים מדובר בחום כבד מאוד. לכן האופציה של בית ללא מיזוג אוויר כמעט ולא קיימת. מתוך נקודת מוצא זו אפשר לבחון מה הן האופציות הקיימות בשוק המזגנים וכיצד מוצאים את המזגן המשתלם ביותר. 

מזגן יחיד

אם מיזוג אוויר מרכזי אינו אופציה בעבורכם מזגן יחיד יכול להוות חלופה חסכונית ויעילה לקירור או חימום חדר אחד או שניים בחלל הבית נמצא כי משק הבית הטיפוסי מוציא 13 אחוזים מהחשבונות שלו על קירור ואילו בקורונה האחוזים זינקו ובשל כך חשוב לבחור ביחידת המיזוג הנכונה בהתאם לגודל החדר . מזגן קטן מדי או מזגן נייד עשוי לא לקרר מספיק ואילו מזגן גדול על חדר קטן עשוי לקרר מדי מבלי להספיק להוריד את רמת הלחות בחדר. מומלץ לבחור במזגנים כגון מזגן אלקטרה או מזגן תדיראן לצורך זה מאחר ויש להם אופציות רבות בהתאם לגודל החדר.

 

דברים שצריך לקחת בחשבון

ישנם מספר פרמטרים שחשוב להסתכל עליהם כאשר בוחרים מזגן לבית שלכם בין אם אתם הולכים לחנות בכדי לראות את המזגן או בים אם אתם קונים באינטרנט שם חשוב לקרוא ביקורות ודירוגים אמינים.

בידוד

כיום המזגנים החדשים מגיעים עם חומרי בידוד טובים והוראות ברורות יותר המסייעות להבטיח שתקבלו אטימה טובה סביב היחידה, תוך מינימום נזילות גם כאן תבחנו את האופציות הקיימות כדי להבטיח שלא תהיה נזילה.

רעש

בדקו את הדגמים שקיבלו ציונים מצוינים או טובים מאוד במבחני הרעש כי אלו יהיו הכי שקטים שניתן לדמיין. למעשה אפילו מזגנים שקיבלו ציון טוב זה לא מספיק מאחר שהם עלולים להפריע לאנשים אשר השינה שלהם היא שינה קלה.

חלון

אולי תהיו מופתעים לשמוע אך למיקום של המזגן בחדר ביחס לחלון יש השפעה. מזגני חלון עושים עבודה טובה יותר בהוצאת אוויר לכיווון אחד – ימין או שמאל. כדי לקרר חדר האוויר צריך להיות מופנה למרכז החדר כך שאם יש לכם חלון שממקום לא במרכז הקיר זו יכולה להיות בעיה . ואז תצטרכו לבחור ימין או שמאל או לחילופין מזגן בעל תריסים מסתובבים.

מיקום 

לפני רכישת המזגן וודאו כי המיקום של הפילטר נגיש וכי ניתן לנקות אותו בקלות. זה אמנם נשמע זניח אך הדבר משמעותי כאשר אתם רוצים לשמור על יחידת המיזוג במצב טוב לאורך השנים מבלי להצטרך להחליף אותה בתדירות יחסית גבוהה.

סמארטפון 

אם כבר הגעתם להחלטה כי אתם מעוניינים לרכוש מזגן חדש כדי לכם לבדוק האם מדובר במזגן חכם אשר ניתן לחברו לטלפון שלכםם ובכך לשלוט בהפעלה ובכיבוי מרחוק . למשל אתם נמצאים ביום סידורים בחוץ וחם לכם ואתם מעוניינים לקרר את הבית מראש המזגן החכם יעשה את העבודה בשבילכם .

אחריות

כאשר אתם רוכשים מזגן חדש חשוב לבדוק את זמן האחריות שיש לכם עליו . ישנם מזגנים שיש להם יותר זמן אחריות מלחברות אחרות וזה יכול להיות משמעותי כשמדובר במזגן והתיקון שלו עולה לא מעט. 

חשוב שתדעו להיות צרכנים חכמים אשר מודעים לכל הפרמטרים של אותו מוצר שאתם מעוניינים לרכוש בין אם זה מוצר חשמלי או כל דבר אחר. בעת החיפוש קחו בחשבון את כל המפורט מעלה ולאחר מכן תפנו לחיפוש המבצעים של אותו המזגן. בכל תקופה בשנה תוכלו למצוא מזגנים במבצע או באינטרנט או בחנויות עצמן . מתוך הפרמטרים שראיתם מעלה תוכלו לדעת אם נניח מזגן אלקטרה במבצע   סטנדרטי מתאים לכם או שאתם צריכים מזגן אלקטרה 1 כוח סוס ומעלה בכדי לקרר או לחמם את חלל ביתכם. כך או כך מה שבטוח הוא שמזגן חדש לבית בחודש יולי במדינת ישראל הוא אכן מתנה ראוייה שתיתן הרבה שקט ורוגע .

 

דילוג לתוכן