5 דברים שכדאי לדעת לפני רכישת שואב אבק

שואבי אבק הם רכישות חשובות שמקלות לנו על החיים בביתנו באופן משמעותי, וכמו רוב הרכישות הגדולות האחרות בחיים, יש הרבה שאלות לגבי איזה שואב אבק בדיוק מתאים לכם. אז לפני שאתם רצים לרכוש שואב חדש או אפילו מתחילים לחפש כדאי לבצע סקר שוק בצורה טובה ואיכותית.

חלק ממה שהופך את חווית קניית שואבי האבק “הרגילים” או אפילו שואבי אבק רובוטיים לאירוע מבלבל זה בעקבות המגוון העצום של דגמי המוצרים והסוגים הקיימים בשוק. לכן, צמצמו את החיפוש שלכם על ידי התמקדות בתכונות הרצויות לכם ומתאימות לביתכם.

רוצים לנקות את הבית מבלי לחבר ולנתק מהחשמל כל הזמן? דגם אלחוטי יכול להיות הכי טוב. לדוגמא, שואב אבק דייסון עונה על הקריטריונים הללו וללא ספק מדובר באחד משואבי האבק האיכותיים שיותר בשוק הכוללים מנגנון טכנולוגי ייחודי.

החליטו על תקציב מראש

כאמור רכישת שואבי אבק אינן דבר זול ולכן מומלץ להבין מראש כמה אתם מוכנים להשקיע עבור המוצר. טווח המחירים עבור שואבים איכותיים מתחיל ב250 ₪ ויכול להגיע עד כמה אלפים טובים (תלוי אם אתם רוצים את כל החלקים החילופיים). לדוגמא, תוכלו לרכוש שואב אבק Gold Line גולד ליין ATL2300 בסכום של כ-279 ₪ אצלנו בליאור אלקטריק או שואב אבק ידני נטען מבית SHARK ROCKET דגם HV-300 ב939 ₪ בלבד. בנוסף תוכלו למצוא עוד מגוון מכשירים אחרים שיכולים להגיע לסכומים של 3,000 ₪ ומעלה ולכן כדאי להבין מה הם הצרכים שלכם משואב האבק ובהתאם לכך לרכוש אחד.

שואב אבק עם כבל חשמל או אלחוטי?

כאמור בשוק שואבי האבק ישנם המון סוגים של מכשירים ועליכם להחליט האם אתם מעוניינים במכשיר אלחוטי או אם אתם מעדיפים מכשיר עם כבל. לרוב, עליכם להבין כי המכשירים האלחוטיים אכן נוחים יותר וקלילים לשימוש אך אינם עוצמתיים בהכרח כמו השואבים המחוברים לחשמל.

יחד עם זאת, אם ברשותכם בית גדול שאתם צריכים שימוש שאורך מספר שעות עם השואב יהיה עליכם לקחת בחשבון כי את מרבית השואבים האלחוטיים תצטרכו להטעין וזמן “העבודה” שלהם בממוצע עומד על שעה.

נוחות

אלמנט זה גם כן קשור לעיצוב המכשיר והיכולות שלו, שכן שואב אבק אלחוטי במרבית המקרים נוח יותר לשימוש, קל יותר לאחסון ואינו מגושם כמו המכשירים בעלי כבל החשמל שלרוב מגיעים בצורה עגולה וזאת עקב הנפח המאפשר לצבור לכלוך בתוך השואב.

כמו כן כדאי גם לקחת בחשבון את המשקל של המכשיר שכן אם אתם צריכים להזיז אותו ממפלס אחד לאחר, או לעלות ולרדת בכמה מדרגות משימת שאיבת האבק תהיה מסובכת יותר.

אחריות

כפי שאתם רוכשים כל מוצר אחר (בדגש על מוצרי חשמל) וודאו שאתם מקבלים אחריות מסוימת לתקופת זמן. אינכם רוצים להגיע למצב שהמכשיר החדש שקניתם הוא בעל תקלה מסוימת ואין באפשרותכם לקבל מכשיר חדש מפני שלא ביררתם היטב על אופן האחריות שהחברה מספקת לכם.

עוצמת הרעש

בסופו של יום אנו מדברים על שאוב אבק, ושואבים (כולם) הם מטבעם רועשים. עם זאת, אנו ממליצים לגשת לסניף קרוב במידה ומתאפשר ולנסות מספר שואבים בכדי לראות האם יש שואב מסוים שאינו חריג ברעש שהוא מייצר.

דילוג לתוכן