10 דברים חשובים שיש לדעת לפני רכישת מכונת כביסה Leave a comment

10 דברים שחייבים לדעת לפני שבוחרים מכונת כביסה.
לגזור ולשמור…

1. הכל מתחיל בכניסה: רוב מכונות הכביסה המשווקות בישראל הן בעלות פתח קדמי, מה שמאפשר לערום מעליהן מייבש כביסה. חשוב לוודא שפתח המכונה הוא בקוטר של לא פחות מ-33 ס”מ! אחרת הכנסת הכביסה והוצאתה יהפכו למלאכה די מרגיזה ולא נוחה. כיום ניתן למצוא יותר ויותר בשוק גם דגמי מכונות כביסה עם פתח עליון אשר מציעות את יתרון הנוחות שבהעמסת הכביסה מלמעלה.

2. טכנולוגיה: כמו בכל תחום, גם בגזרת מכונות הכביסה (המסורתית יחסית) יש חידושים טכנולוגיים ששווה לתת עליהם את הדעת. Eco Bubble  למשל, היא טכנולוגיה בלעדית לסמסונג, המקציפה את המים עם הדטרגנט. הבועות חודרות לבד ביעילות רבה יותר (פי 40!) כך שאפשר לכבס בטמפרטורה נמוכה יותר (חיסכון בחשמל + שמירה על סיבי הבד) ולקבל בגדים נקיים הרבה יותר.

3. המנוע = הלב: במיוחד במכשיר חשמלי שפועל בתדירות גבוהה כל כך, אל תתפשרו על המנוע. וודאו כי הוא מדחס אינוורטר דיגיטלי (כן, ממש כמו במזגן), ללא פחמים ומברשות, ולא מנוע בטכנולוגיה ישנה. הוא גם חסכוני יותר בחשמל ויחזיק מעמד יותר שנים.

4. מגוון תוכניות: לאור העובדה שאצל כולנו בארון יש מגוון עצום של בדים (ספורט, סינתטי, עדין, גורטקס ועוד) הראויים כולם לטיפול מתאים כדי לשמור עליהם, כדאי מאוד שמכונת הכביסה תציע תוכניות לסוגים השונים. בנוסף, חשוב לוודא שמכונת הכביסה תכלול גם תוכניות כביסה קצרות 15, 30, 40 דקות שמתאימות גם לרענון לכביסה מהירה.

5.דירוג אנרגטי A: לא פחות! צריכת האנרגיה נקבעת על פי תקינה ישראלית ומסומנת באותיות A עד G, כאשר A הוא הטוב והחסכוני ביותר. לפיכך, גם בגלל הכדור וגם כדי לחסוך בחשבון החשמל, חשוב לרכוש מוצרים המסומנים בדירוג אנרגטי זה.

6. גוף חימום: למכונת הכביסה, כידוע, מוזרמים מים קרים שעליה לחמם כדי לכבס. ודאו כי גוף החימום עשוי מחומר קרמי ולא מברזל, כך תמנעו הצטברות אבנית (רלוונטי במיוחד בישראל!) שתגרום לקלקול מהיר.

7. תנו בתוף: מרקם התוף קובע במידה רבה את רמת שחיקת הבגדים. מבנה תוף רגיל (דמוי מסננת) גורם לשחיקה מואצת של הבגדים משום שסיבי הבד נכנסים לתוך החורים בזמן הסיבובים. תוף יהלום, לעומת זאת, הוא בעל חורים קטנים יותר ב-75% ממכונות אחרות, עובדה המונעת מהבדים להשתחל דרכם, ובנוסף תבליטי היהלום סביב הנקבים אוספים מים ויוצרים סביבה אידיאלית לכביסה עדינה.

8. טיימר השהייה: חשוב ונוח, כדי לכוון את זמן הפעלת המכונה עד 19 שעות לפני, אם צריך.

9. על המשקל: מכונות כביסה בעלות קיבלות של 6-5 ק”ג יתאימו לזוג או לזוג עם ילד, אך משפחה ישראלית ממוצעת עם 3 ילדים תתקשה להסתפק בפחות מ-7 ק”ג. רוב השוק כבר מעדיף 8 ק”ג, בין היתר כי מכונה גדולה יותר (מהיבט התכולה ) היא בעלת מנוע חזק יותר, שכנראה יחזיק מעמד זמן רב יותר.

10. אז מה זה סל”ד? מספר הסיבובים לדקות (סל”ד) הם שקובעים את מהירות סיבוב התוף בזמן הסחיטה. ככל שהסל”ד גבוה יותר, כך הסחיטה יעילה יותר, אך עלולה לאורך זמן לפגוע בבדים העדינים וכן להוציא כביסה מקומטת. וגם זמן פעולת המייבש תהיה הרבה יותר קצרה. רצוי לבחור מכונה עם יכולת של מינימום 1,000 סל”ד ואיתה בורר סל”ד שיאפשר לכם לקבוע מהי מהירות הסחיטה הרצויה לכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן