תצוגה דיגיטלית במקררים Leave a comment

תצוגה דיגיטלית על גבי דלתות של מקררים מתאפשרת על ידי מסך LCDD המותקן על דלת המקרר מבחוץ. צג זה נותן מידע על התנאים השוררים במקרר כגון לחות, הטמפרטורה במקפיא והטמפרטורה בחלל המקרר עצמו. באקלים הישראלי בו קיימים הפרשי טמפרטורות משמעותיים בין החורף הקר והקיץ בו שורר חום גבוה, יש חשיבות לטמפרטורה בתוך המקרר והיכולת לשלוט בה, שכן ירידה או עליה במעלות בודדות בלבד עלולות להביא לקלקול של המוצרים המאוחסנים בתוכו. תצוגה דיגיטלית המותקנת במקררים חוסכת חשמל, שכן אין צורך לפתוח את דלתות המקרר כדי להתרשם מהתנאים בו, ועוזרת למנוע מצב בו מוצרים רגישים יתקלקלו בתוך המקרר. במקררים רבים יש אזורים המיועדים לסוגי מוצרים שונים דוגמת מוצרי חלב, בשר, פירות וירקות אשר מצריכים תנאים שונים, ולכן חשוב לוודא שבכל אחד מהם נשמרים הטמפרטורה ורמת הלחות הנכונות.

מטרת התצוגה הדיגיטלית

תצוגה דיגיטלית מדווחת לבעלי הבית על המצב בתוך המקרר. ניתן להתרשם באמצעות התצוגה מרמת הטמפרטורה השוררת בחלקים השונים של המקרר, כגון המקפיא, חלל המקרר, מגשי הירקות והפירות ועוד. נוסף על כך מדווחת התצוגה על רמת הלחות במקרר, מה שמשפיע על טריות ואיכות המזון. כאמור, כיום מקררים מגיעים עם אזורים שונים המיועדים למטרות אחרות והצג הדיגיטלי הכרחי כדי לדעת שכל מזון נשמר בטמפרטורה המיועדת עבורו. לדוגמה, ישנם מקררים משוכללים הכוללים מקום ייעודי לאחסון בשר. אזור זה מאופיין ברמת טמפרטורה נמוכה יותר והדבר קריטי לשמירה על טריות הבשר לאורך זמן. דוגמה נוספת היא מגשי הירקות והפירות הנוטים להתקלקל אם לא נשמרות בהם הטמפרטורה ורמת הלחות הנכונות.

ידועים המקרים ובהם בתוך אותו מקרר יש אזורים שבהם מוצרים קופאים ואילו באזורים אחרים המוצרים נוטים להתקלקל עקב חום גבוה מדי. הדבר נובע מתקלה בפיזור הטמפרטורה ברחבי המקרר ואם לא עולים על כך בזמן המחיר הוא טריות ותקינות המוצרים הנשמרים במקרר.

כיום יצרניות המקררים המובילות מציעות בין היתר דגמי מקררים עם תצוגה דיגיטלית. ניתן למצוא לדוגמה מקרר LG המצויד בתצוגה דיגיטלית, כמו גם מקררים מבית החברות בקו, בלומברג, האייר, שארפ, סמסונג וכו’ בהם יכולים בני הבית ליהנות מהיתרונות של צג דיגיטלי חיצוני.

יתרונות תצוגה דיגיטלית

לתצוגה דיגיטלית הרבה יתרונות, הכוללים גם מראה אסתטי וגם שמירה על טריות המזון:

  • שליטה – התצוגה הדיגיטלית מאפשרת לשמור ולפקח על הקור בתוך המקרר עצמו במהלך עונות השנה בקלות וביעילות. למשל, במהלך הקיץ אפשר להוריד בכמה מעלות את הטמפרטורה ולהיפך, במהלך החורף, אפשר להעלותה.
  • התרעות – אם חלילה יש במקרר תקלה, הוא מפסיק לעבוד או הטמפרטורה בו יורדת, ניתן להיווכח בכך בו במקום. בניגוד לעבר בו ניתן היה ללמוד על תקלה בתוך מקררים רק כאשר נגרם כבר הנזק כגון הפשרה של מוצרים או החמצתם, הרי שהיום אפשר לראות זאת מיידית ולטפל בכך בזמן.
  • נוחות וחסכון בחשמל – אין צורך לפתוח את המקרר כדי למדוד את הטמפרטורה השוררת בו אלא אפשר ללמוד על כך מבחוץ. הדבר חוסך חשמל ומונע פתיחה מיותרת את המקרר.
  • אסתטיות – צג דיגיטלי הוא אלמנט מהודר המקנה אסתטיות ויופי למקרר כולו. רבים כיום רואים חשיבות בעיצוב המטבח, הן מתוך צרכים פונקציונליים והן מתוך צרכים אסתטיים. עבור משפחות רבות המטבח מהווה חדר חשוב בבית בו בני המשפחה נפגשים ומבלים זמן איכות, וכן מקום בו מארחים חברים ובני משפחה אחרים. ללא ספק, מוצרי חשמל מתקדמים וחדישים מהווים חלק בלתי נפרד מעיצוב המטבח.

רשת ליאור מוצרי חשמל

רשת ליאור מציעה מגוון רחב של מוצרי חשמל למטבח, החל מתנורי אפייה, מקררים, כיריים, קולטי אדים, מדיחי כלים, מעבדי מזון, מכשירי מיקרוגל, מכונות קפה עוד. באולם התצוגה שלנו אפשר למצוא מקררים מבית החברות המובילות כגון מקררי היטאצ’י, מקררי LG, סמסונג, שארפ, בקו ועוד. אנו מזמינים אתכם לבקר בסניפים ולהתרשם ממבחר המקררים שלנו. כמו כן, ניתן להתרשם מן הדגמים השונים ולקרוא על תכונותיהם באתר האינטרנט של הרשת, בו אפשר אף לבצע רכישה ישירה של המוצרים ולקבלם במשלוח עד הבית לנוחותכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן