תחזוקת מכונות כביסה Leave a comment

חברות מובילות בתחום ייצור מכונות כביסה מציעות מוצרים איכותיים, אשר בהינתן תחזוקה נכונה, יכולים להחזיק מעמד למשך שנים ארוכות. עם זאת, גם אם רכשתם מכונת כביסה מבית אחד המותגים המוכרים והפופולריים, דוגמת  מכונת כביסה אלקטרולוקס, אשר נחשבת איכותית במיוחד, יתכנו עם הזמן תקלות.

בכדי להגדיל את הסיכוי שמכונת הכביסה תשרת אותנו נאמנה במשך שנים ארוכות, חשוב מאוד לשמור על תחזוקה נכונה שלה. כמו מוצרי חשמל אחרים, גם בהקשר של מכונות כביסה, ניתן באמצעות מספר פעולות לתרום לשמירה על מכונת הכביסה בביתנו. מדובר בצעדים פשוטים למדי, אשר יכולים לחסוך לנו הרבה מאוד כסף ועגמת נפש הכרוכים בתיקון תדיר של מכונת הכביסה. מה, אם כן, ניתן לעשות כדי לשמור על המכונה?

ניקוי מכונות כביסה

בדומה להרבה מוצרי חשמל אחרים, מכונת הכביסה נוטה לצבור לכלוך. חלק גדול מן הלכלוך שהיה דבוק לבגדים, יוצא מן המכונה יחד עם המים בסיום תהליך הכביסה, אך בכל זאת נשארת כמות מסוימת שנדבקת לחלקיה השונים של המכונה, ועלולה לגרום לה לנזקים מצטברים. לכן, חשוב לדאוג לניקוי תדיר של מכונות כביסה. כמובן שהניקוי אינו מתבצע באופן ידני, ויש להקפיד לעשות זאת נכון. אחת לחודש, יש להפעיל את המכונה עם מים בלבד, בטמפרטורה של לא פחות מתשעים מעלות. למים יש להוסיף שתי כפות של חומץ או של מיץ לימון, המסייעים לניקוי.

בנוסף לפעולה זו, אחת למספר חודשים כדאי גם לנקות את המגירה בה שמים אבקת כביסה על ידי הוצאה וטבילה שלה במים רותחים מעורבבים עם חומר ניקוי. גם את המיכל בו שמים חומר הלבנה יש לנקות באמצעות מגבונים או ספריי ומגבונים, ובאופן יסודי יותר על ידי חפץ דק כגון קיסם שיניים.

בנוסף לניקוי תקופתי של המכונה, לפני כל שימוש במכונת הכביסה, חשוב מאוד לבדוק שהמגירה של אבקת הכביסה נקייה לחלוטין, וזאת כדי למנוע הצטברות של עובש.

כדי למנוע מצב של הצטברות אבנית, יש להשתמש בחומר ייעודי להסרת אבנית אחת לכל שלושה חודשים. הדבר חיוני במיוחד בארץ, כיוון שהמים בארץ עשירים בחומרים שעלולים להביא לכדי הצטברות מהירה יחסית של אבנית.

מכונות כביסה – מיקום ושימוש

באשר למיקום נכון של מכונת הכביסה, חשוב מאוד שהיא תהיה ממוקמת באופן היציב ביותר האפשרי, כדי למנוע תנודות מצד לצד שעלולות לפגוע גם במכונה עצמה וגם בחפצים שסביבה. בנוסף לכך, מומלץ למקם מכונת כביסה במקום נקי יחסית, ולמנוע הצטברות של לכלוך גם בסביבותיה.

חשוב לדעת כי מילוי מכונת הכביסה לחלוטין גורם לשחיקה שלה. שימוש נכון יותר במכונת כביסה יהיה מבלי למלא אותה לגמרי, דבר אשר גם מביא לניקיון יעיל יותר של הבגדים.

לסיכום, באמצעות מעט הקפדה וכמה פעולות בסיסיות, ניתן להביא לכך שמכונת הכביסה שברשותנו תחזיק מעמד במשך שנים רבות, להאט את השחיקה והבלאי הטבעיים ולמנוע ככל הניתן תקלות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן