תחזוקה נכונה של מקררים Leave a comment

מקרר שמתקלקל עלול לגרום לנו עוגמת נפש רבה. תיקון מקררים אינו עסק זול, והוא עלול להיות כרוך בהוצאה כספית בלתי מבוטלת, בעיקר אם אנחנו פונים לטכנאי מקצועי ובעל ניסיון בתחום שיוכל לספק לנו שירות הולם. מעבר לכך, לרוב, משמעות תקלה במקרר תהיה שכעבור מספר שעות, יתקלקל גם כל המזון שבתוכו. טרחה רבה וכסף שהשקענו במוצרי המזון המצויים בתוך המקרר יירדו לטמיון. בחודשי הקיץ, כל המזון והתבשילים שאחסנו במקרר בכדי לשמור עליהם בטמפרטורה נמוכה יותר מטמפרטורת הסביבה, יתקלקל מהר הרבה יותר.

החדשות הטובות הן שישנם צעדים שנוכלן לנקוט על מנת למנוע היווצרות תקלות במקרר, או לפחות למנוע תקלות באופן תדיר. כמו מוצרי חשמל אחרים, גם תחזוקה נכונה של מקררים עשויה להאריך את חייהם באופן משמעותי ביותר.

אין ספק כי רכישת מקרר מחברה מובילה וידועה, כמו מקרר בלרס, אל ג’י או האייר, תספק לכם יותר ביטחון כי רכשתם מקרר איכותי ואמין, אך ללא תחזוקה נכונה של המקרר, יגדל הסיכוי לתקלות אותן ניתן היה למנוע.

בכדי לסייע לכם ליהנות מן המקרר שרכשתם לאורך שנים, אנו בליאור אלקטריק, רשת מוצרי חשמל ואלקטרוניקה, ריכזנו עבורכם מספר טיפים לתחזוקה נכונה של מקררים:

מיקום המקרר

לאחר רכישת מקרר, מומלץ להציב את המקרר במיקום שיגרום לו הכי פחות נזק בטווח הארוך.  מקררים פועל כך שהוא מעביר חום החוצה אל הצנרת בגבו. אם ניקח זאת בחשבון, נבין כי חשוב מאוד להקפיד על מרווח בין גב המקרר לבין הקיר, כך שיתאפשר צינון יעיל של צנרת זו. רוחב המרווח המומלץ הינו לפחות 15 ס”מ מן הקיר.

שימוש נכון במקרר

חשוב מאוד שלא לפתוח את דלת המקרר שלא לצורך, או להשאיר אותה פתוחה למשך זמן ממושך. מעבר לנזק שנגרם למזון שנמצא בתוך המקרר עקב חשיפה לטמפרטורת החדר, גורמת פתיחת הדלת הממושכת לבזבוז אנרגיה, שעלול לגרום לנזק מצטבר ליכולותיו של המקרר. כמו כן, מדובר בעלייה משמעותית בצריכת החשמל, שמשמעותה בזבוז מיותר של כסף.

משיקול דומה, כדאי לבחור בטמפרטורה מתאימה, ולא נמוכה מדי. גם במקרה זה, הנזק שעלול לקרות כתוצאה מבחירה של טמפרטורה נמוכה יתר על המידה הינו כפול- גם נזק למזון המאוחסן, וגם בזבוז אנרגיה שמביא לשחיקה מהירה של המקרר.

שיפור האיטום

כדי שהמקרר יפעל בצורה היעילה ביותר ולא יישחק, יש להקפיד שהאיטום יהיה טוב. לצורך כך, ניתן למרוח שכבה דקה של ווזלין על הגומיות על דלתות המקפיא. בנוסף, אם מתגלה תקלה באיטום, ולו הקטנה ביותר, יש לתקן אותה בדחיפות על מנת שלא להביא לכדי תקלה רצינית יותר במקרר, שעלויות התיקון שלה כבר יהיו גבוהות בהרבה.

לסיכום, במספר צעדים פשוטים ביותר ליישום, בהחלט ניתן להאריך באופן משמעותי את אורך התפקוד התקין של מקררים. נסו לבצע שורת צעדים אלה, ותוכלו ליהנות משנים ארוכות של שקט נפשי, בידיעה שהמקרר שלכם לא יאכזב בזמן הקרוב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן