שואבי אבק Leave a comment

שואב אבק הוא מכשיר המקצר ומייעל את עבודת ניקיון הבית, משרדים וחללים ציבוריים. האקלים הישראלי מזמן לנו אבק רב, וכדי לשמור על המקום נקי יש צורך לשאוב ולנגב את האבק בתדירות גבוהה. אם פעם שואבי אבק היו כלים כבדים ומגושמים, הרי היום ניתן לרכוש שואב אבק קל, נוח להפעלה ולאחסון. ההיצע של שואבי אבק הוא רב ונע בין שואבי אבק רגילים, ידניים, ציקלוניים ואף רובוטיים, כך שכל אחד יכול להתאים את סוג שואב האבק המתאים לאורח חייו ולדירתו.

התפתחות שואבי אבק

בעבר היו שואבי האבק כבדים ומגושמים. כדי להפעילם היה צורך בכוח ובמיומנות, נוסף על עבודת תחזוקה שוטפת של ניקיון המכשיר ואחזקתו. שואב אבק פועל בזכות מנוע חזק שמסתובב, אל המנוע מחובר מפוח והוא שואב אוויר מבחוץ אל תוך שקית מיוחדת. עבודת התחזוקה כללה החלפה של השקית מדי פעם, ניקיון של המכשיר כולו וטיפול במנוע. משקלו הגבוה של שואב האבק נבע מכך שהמנועים היו עשויים מחומרים כבדים כמו ברזל, כמו גם שאר החלקים במכשיר. בשנים האחרונות אנו עדים לכמה התפתחויות בתחום זה שהפכו את שואבי האבק לקלים ונוחים יותר לתפעול.

שואבי אבק רגילים, קלים במשקל

לעומת שואבי האבק בעבר שהיו כבדים ומגושמים, ניתן היום ליהנות משואבי אבק קלים ונוחים לשימוש. הם עשויים מחומרים חכמים, מורכבים מפלסטיקים חזקים ויפים והמנועים שלהם מרעישים פחות.

שואבי אבק ציקלוניים

שואבים אלה לא משתמשים בשקית. השאיבה מתבצעת באמצעות יצירת מעין ‘טורנדו’ בתוך חלל המכשיר, ששואב מבחוץ את הלכלוך. בניגוד לשקית שככל שהיא מתמלאת באבק יכולת השאיבה של המכשיר יורדת, בשואב אבק ציקלוני נשארת יכולת השאיבה חזקה כל הזמן.

שואבי אבק רובוטים

שואבים אלה הם דמויי דסקית והמטרה שלהם היא הפעלה ללא התערבות אדם. ניתן לתכנת אותם והם נעים בחלל הדירה עצמאית, בעזרת גלגלים. שואבי אבק אלה כוללים חיישני תנועה וחיישני מיקום אינפרה אדומים וכך הם לומדים תוך כדי תנועה את צורת הבית ואת המכשולים והמחסומים בו. בסוף העבודה הם חוזרים לנקודת הטעינה שלהם וכך מוצא הדייר את הבית נקי בסוף היום.

שואבי אבק ידניים נטענים

זהו הטרנד היום בעולם שואבי האבק, אותו מובילה חברת דייסון. שואב אבק ידני, ללא חוט, מקל על עבודת השאיבה. אין צורך להסתבך עם חוט חשמל, שואב האבק אינו כבד והוא בעל כמה ראשים לנוחות המשתמש. ניתן אף לחבר אליו מוט ארוך, בדיוק כמו שואב אבק רגיל.

יש לבחור שואב אבק המתאים נעשית בהתאם לגודל הדירה, תדירות השאיבה ונוחות השימוש.

רכישה של שואב אבק

כאמור, ההיצע הרחב מאפשר לכל אחד המעוניין לרכוש שואב אבק למצוא את המכשיר המתאים לו. מומלץ לחשוב מראש מי אמור להפעיל את המכשיר, היכן ניתן לאחסנו, האם אפשר להפעילו גם כשאין איש בבית ועוד. תכנון נכון יסייע לכם להחליט על שואב אבק המתאים בדיוק לצרכים שלכם ולגודל הבית או המשרד.

רשת ליאור מוצרי חשמל מציעה מבחר גדול ומרשים של שואבי אבק מכל הסוגים ובכל הגדלים, החל משואבי אבק לשימוש בחללים גדולים ועד לשואבי אבק קטנים וחסכוניים בחשמל ובמקום. ניתן להגיע ולהתרשם בסניפי רשת ליאור מוצרי חשמל ולהתייעץ עם אנשי המקצוע שלנו על המכשיר המתאים לצרכים שלכם. לחילופין, ניתן להתרשם ולקרוא על הדגמים השונים באתר האינטרנט של הרשת, ואף לבצע בו רכישה. לצד שואבי אבק מתקדמים, רשת ליאור מציעה מגוון רחב של מוצרי חשמל נוספים כגון מקררים, תנורים, מזגנים, טלוויזיות, מדיחי כלים, מכונות כביסה, מייבשי כביסה, מוצרי חשמל קטנים ועוד מבית המותגים המובילים בעולם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן