רכישת מקפיא – איך עושים את זה נכון? Leave a comment

המקפיא הוא חלק חשוב במטבח הביתי עבור כל אלו שזקוקים לפתרונות נוספים שהמקפיא המובנה במקרר אינו יכול לספק. אמנם בכל דגם מקרר ישנו כיום מקרר מובנה, בין אם מדובר על מקרר עם מקפיא עליון, מקפיא תחתון או מספר מגירות הקפאה. עם זאת, ישנם מקרים בהם שטחי האחסון להקפאה במקרר לא יספקו באופן מיטבי את הצרכים של המשפחה.

במקרים כאלו, יש להשקיע זמן ומחשבה בבחירת המקפיא הנכון. המקפיא הביתי טומן בחובו הרבה יתרונות. אחד מהם הוא כמובן היתרון הכספי. ברגע שיש מקפיא גדול ומכיל, אפשר לרכוש מצרכים בכמות גדולה יותר ולשלם על כל מוצר מחיר נמוך יותר בשל הקנייה הסיטונאית. מקפיא איכותי יוכל לשמור על המוצרים לאורך זמן רב.

 כיום, קיימים מקפיאים למגוון צרכים, הנבדלים בגודלם, בעיצוב שלהם ועוד, כך שקל יותר מתמיד למצוא מקפיא שיתאים לכם בצורה הטובה ביותר. אז למי נחוץ בדרך-כלל מקפיא? לרוב, מדובר במשפחות אשר נוהגות לבשל לעיתים קרובות בבית, ומעוניינות לייעל את אורח החיים שלהן וגם לחסוך בכסף ובמשאבים.

מה צריך לבדוק לפני שרוכשים מקפיא?

ישנם מוצרי חשמל למטבח שהינם מוצרים גדולים יחסית שמצריכים יותר מחשבה לפני הרכישה כמו מקררים, תנורים ומקפיאים, וזאת לעומת מוצרי חשמל וגאדג’טים קטנים כמו קומקום או מיקרוגל שיהוו הוצאה קטנה יותר ולכן במרבית המקרים נשקיע פחות בסקר שוק לפני הרכישה.

אז מה חשוב לבדוק? קודם כל, החליטו היכן יוצב המקפיא בבית ומדדו את החלל המיועד כדי שלוודא שלא תרכשו מקפיא גדול מדי. לאחר מכן, נסו לחשב איזה נפח של מקפיא יתאים לצרכים שלכם. נפח המקפיא נמדד בליטרים, מקפיאים מגיעים בדרך כלל בקיבולת של בין מאה לשלוש מאות ליטר. חוץ מכמות המוצרים, אתם צריכים לקחת בחשבון גם מה הגודל של כל מוצר שאתם מכניסים למקפיא, ומה הצורה שלו: יש מוצרים שאפשר לאחסן ביעילות אחד על השני, ויש כאלו שמצריכים נפח רב בשל צורתם.

דבר נוסף שכדאי לוודא הוא שמדובר במקפיא שיהיה קל ונוח לשלוף ממנו את המוצרים שתצטרכו, וכן שהוא לניקוי. אחרי הכול, מדובר באחסון של מוצרי מזון, וסוגיית הניקיון היא חשובה מאין כמוה.

פונקציות מתקדמות של מקפיאים

רצוי לבחור במקפיא אשר יכול לבצע הקפאה מהירה עבור מוצרים טריים של מזון. רצוי גם שהמקפיא יבצע פיזור קור אחיד, שיגרום להשתת טמפרטורה אחידה עבור כל המצרכים המאוחסנים. מקפיא מתקדם הוא גם בעל בקרה דיגיטלית המופעלת באמצעות תרמוסטט דיגיטלי.

יעילות אנרגטית של המקפיא

רצוי לבחור במקפיא בעל צריכת חשמל חסכונית, כלומר עם יעילות אנרגטית מתקדמת. דבר נוסף שיש לבדוק במקפיא, הוא באיזו צורת הפשרה הוא פועל. כיום, יש שתי צורות הפשרה מרכזיות: הפשרה חצי אוטומטית (Defrost), והפשרה מונעת קרח (No frost), שזו השיטה היקרה יותר מבחינת צריכת חשמל.

אמנם כיום תוכלו למצוא בחנויות מוצרי חשמל מגוון עיצובים של מקפיאים, אך מומלץ לשים את השיקולים הפונקציונליים בראש הרשימה, ורק אח”כ להתייחס לאלמנט זה. ולבסוף, חשוב גם לדאוג לכך שתקבלו תעודת אחריות של כמה שנים במעמד הרכישה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן