קולטי אדים Leave a comment

לקולטי אדים ישנו תפקיד מכריע במטבח של כל אחד מאתנו. אף אחד לא אוהב שהבית שלו מתמלא בריחות לא נעימים של שמן וטיגון, ריח העשן העולה מהמחבת והגז, ריחות חזקים ומרוכזים מאוד של תבלינים או בישולים, ועוד. לפעמים ריחות הבישול יכולים להיות כיפים ונעימים, זה נכון, אבל הריחות הלא נעימים אשר מפריעים לעיתים תדירות יכולים להעיק מאוד. כאן נכנס קולט האדים לתפקיד.

אז מדוע קולטי אדים?

תפקידם של קולטי אדים אינו רק לקלוט את האדים העולים מהבישול ולהעלימם, להוציאם מהבית, אלא גם לעשות פעולה דומה לעשן ולריחות לא נעימים. לרוב קולט האדים מותקן מעל הכיריים, כאשר ישנם שני סוגים – עם ארובה וללא ארובה. ההבדל ביניהם הוא בשיטת הטיהור והפעולה שלהם, כאשר קולט אדים עם ארובה מפנה את האדים, הריחות והעשן אל מחוץ לבית דרך הארובה, והשני מבצע פעולת סינון ופולט את האוויר הנקי חזרה אל הבית.

למשפחות אשר מבשלות או משתמשות בכיריים לבישול וטיגון באופן תדיר, חשוב מאוד שיהיה קולט אדים בבית. הסיבה אינה רק ריחות נעימים בלתי באופן כללי, אם כי זו נפוצה דיה. ישנה סיבה נוספת – הידבקות הריחות הלא נעימים בריהוט סופג, כגון ספות. ריחות של טיגון, למשל, בחשיפה ממושכת, יכולים לדבוק בווילונות וספות, וכך הריחות הלא נעימים אשר תחילה היו רגעיים, עלולים להפוך לקבועים ומטרידים.

איך בוחרים קולט אדים?

ישנם מספר דברים אשר יש לקחת בחשבון, וכמובן שהראשון שבהם הוא האיכות. קולט אדים, כמו מוצרי חשמל למטבח אחרים, אמור לשמש אתכם לתקופה ארוכה, ועל כן עדיף לרכוש קולט אדים איכותי שיעשה את העבודה באופן מהותי ויסודי, וגם יחזיק מעמד לטווח הארוך.

מבחינת הגודל של קולט אדים, ישנה חשיבות פונקציונלית – קולט האדים צריך להתאים בגודלו לכיריים שלכם. ככל שהם גדולים יותר, כך על קולט האדים לתפוס שטח רחב יותר. חשוב לוודא שקולט האדים מכסה באופן מלא את כל הכיריים שלכם, אחרת פעולתו עלולה להיות פחות יעילה. עם זאת, אין משמעות עקרונית לחומר ממנו קולט האדים עשוי, ותוכלו לבחור את הסוג המועדף עליכם על פי נראותו.

מבחינת עיצוב, על טעם וריח אין מה להתווכח. רצוי לבחור קולט אדים שיתאים לקו העיצובי של המטבח שלכם,  לארונות המטבח, מוצרי חשמל אחרים בחדר, ובעיקר מוצרים גדולים ובולטים כמו מקרר או תנור. התאמה עיצובית תיצור מראה הרמוני ונעים לעיניים, אשר יהפוך את השהות בחדר המטבח לנעימה יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן