עיצוב מטבח קטן Leave a comment

כאשר הבית שלנו קטן אנחנו צריכים לעצב אותו בהתאם למרחב המצומצם שיש בו. עיצוב מטבח קטן יכול להיות אתגר, ועלינו לחשוב כיצד ניתן לעצבו באופן שיהיה אסתטי מצד אחד ופרקטי מצד שני. בכדי ליהנות ממטבח קטן שנוח לעבוד בו וכיף לשהות בו, צריך להשקיע בעיצוב חכם שלו. יש לחשוב על ניצול נכון של המרחב כדי שיהיו בו מספיק משטחי עבודה, וכן מקום להצבת מוצרי חשמל ואביזרים אשר יאפשרו אחסון והכנת מזון. עיצוב מטבחים קטנים אינו פעולה פשוטה, ויש להקדיש לכך את מרב תשומת הלב. מומלץ להסתייע גם בעזרת אנשי מקצוע כמו מעצבי פנים, נגרים ושיפוצניקים מומחים.

עיצוב מטבח קטן ובחירה נכונה של מוצרי חשמל למטבח

כאשר אנחנו עוסקים בעיצוב מטבח קטן חשוב לעשות בחירה נכונה של מכשירי חשמל. יש לבחור מכשירי חשמל שיהיו נוחים מאוד לשימוש מצד אחד ולוודא שהצבתם במטבח לא תגרום לעומס ותשאיר מרחב תנועה נוח בחלל. כאשר אנחנו בוחרים מוצרי חשמל למטבח הקטן שלנו כדאי לתת את הדעת קודם כל למוצרי החשמל הגדולים – המקרר ותנור האפיה, שתופסים את המקום הגדול ביותר, ואח”כ למוצרי חשמל קטנים יותר כמו מיקרוגל, מיקסר או קומקום. בדקו היטב מהן האופציות בחלל להצבת מקרר. בהתאם לכך, להרגלים ולצרכים שלכם, קבעו מהן מידות המקרר הדרוש לכם. לאחר מכן, השוו בין דגמי מקררים קיימים שעונים לקריטריון זה ובחרו את המקרר הנכון לכם בהתאם ליתר תכונותיו, כמו חלוקה פנימית, פונקציות שונות המוטמעות בו, עיצוב המקרר וכו’.
תהליך דומה בצעו בנוגע לתנור האפייה.

אם כן, כאשר אנחנו מעצבים כל מטבח ובמיוחד מטבחים קטנים חשוב לעצב אותם באופן שיהיה מאוד פרקטי. באשר לפן האסתטי, מומלץ לבחור צבעים בהירים ושקטים למטבחים קטנים, כדי להעניק לו תחושה של מרחב גדול יותר. חשוב לעצב את המטבח כך שיהיה מקום שנעים להיכנס אליו ולא מקום שמרגישים בו מחנק או צפיפות.

מטבח קטן – למה הגודל לא קובע?

עיצוב נכון של המטבח יביא לכך שהעובדה שהוא קטן לא תפריע לנו. ניתן לעצב גם מטבחים קטנים מאוד כך שישדרו יוקרה ויהיה בהם מכול טוב, אם שמים לב לכל פרט בתהליך העיצוב. בחללים כאלו כל פרט קטן הופך לבולט מאוד. מתן תשומת לב מיוחדת החל ממוצרי חשמל גדולים כמו מקררים ועד לפרטים הקטנים ביותר יכולה לסייע לנו ליהנות גם ממטבח קטן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן