עיצוב מטבח מחדש – מיקום רהיטים, מוצרי חשמל ועוד Leave a comment

מתכננים לעצב מחדש את המטבח שלכם? עיצוב מטבח הוא דבר מורכב, מרגש ויצירתי, אשר דורש לא מעט זמן, מחשבה, משאבים ואנרגיות חיוביות, על מנת להגיע לתוצאה האופטימלית ביותר. אפשר לומר, כי מדובר בפרויקט לכל דבר ועניין. ובשביל להוציא לפועל פרויקט בצורה מוצלחת, צריך לתכנן אותו כמו שצריך.

מטבח הוא הלב של הבית, וכך צריך כמובן להתייחס אליו. מדובר במקום שבו אנו אוכלים, מדברים, עושים אוכל ומבשלים ביחד בפעילות של זמן איכות עם בני משפחתנו. מדובר באחד החדרים היותר משמעותיים ושמישים בבית שלנו, עבורנו ועבור בני משפחתנו. כשמדובר בעיצוב של מטבח חדש, יש צורך להשקיע מחשבה גם בבחירה נכונה של מוצרי חשמל למטבח ומיקומם בצורה חכמה בחלל החדר.

מוצרי חשמל למטבח

בחירה נכונה של מוצרי חשמל למטבח היא אחד האלמנטים החשובים עבור הצלחת עיצוב מחדש של החדר שמשמש לבישול ולא פעם גם כחדר אוכל. מוצרי חשמל למטבח נחלקים לשניים: מוצרים חשמל גדולים כגון מקררים, תנורים ומדיחים, ומוצרי חשמל קטנים כגון קומקום חשמלי, טוסטר, מערבל מזון ועוד.

בעיצוב, חשוב לקחת בחשבון שני אלמנטים קריטיים: פונקציונליות ואסתטיות. מצד אחד, הרבה יותר נעים לשהות במטבח אסתטי שהעיצוב שלו מושך את העין. מצד שני, האסתטיקה לא צריכה לבוא על חשבון הפונקציונליות והנוחות הבסיסית של בני הבית בעבודה במטבח. על מנת לשלב כראוי בין השניים, יש להשקיע מחשבה בתכנון מקדים על מיקום כל אחד מן הרהיטים כמו גם מכשירי החשמל במטבח, במיוחד מוצרי החשמל הגדולים אשר תופסים יותר נפח ומקום.

כיצד לתכנן נכון את המטבח?

בין אם מדובר בתכנון של מיקום מקרר או תנור אפייה, אתם חייבים לדעת בדיוק היכן כל דבר יעמוד. ראשית, חשבו על הפעילויות שלכם במטבח. האם אתם נוהגים ברוב ימי השבוע לבשל בבית או להזמין משלוחי אוכל? האם מבחינתכם בישול ואפיה הוא זמן איכות שלכם עם עצמכם או שאתם נוהגים לבשל יחד עם בן/בת הזוג? האם אתם מבשלים עם הילדים הקטנים שלכם? כמה זמן מתוך שעות השהות שלכם בבית אתם מבלים בחדר המטבח? כל השאלות הללו הן קריטיות על מנת לקבוע את מידת השימוש שלכם במטבח, ולתכנן לפי זה את מיקום הריהוט ומוצרי החשמל בחלל, גודלם, וכיוצא בזה.

כיצד זה בא לידי ביטוי בעיצוב המטבח? אם לדוגמה אתם נוהגים לבשל בצוותא, אז כדאי שהשיש שלכם יהיה מספיק גדול על מנת להכיל הן את המכשירים שיהיו עליו מצד אחד (מערבל מזון, קומקום חשמלי, מתקן כלים ועוד), והן לשמש כמרחב גדול מספיק לשני אנשים לעבוד עליו. אם אתם נוהגים לבשל עם הילדים שלכם, רצוי שארונות המטבח והשיש יהיו עשויים מחומר שקל לנקות אותו, כמו למשל קוריאן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן