עוד סיבה לנקות את המקרר… Leave a comment

מתי ניקיתם בפעם האחרונה את המקרר היטב? מעבר לפן האסתטי ולהרגשה הטובה שמגבירה את התיאבון עם פתיחת מקרר נקי ומסודר, שמירה על ניקיון המקרר מונעת היווצרות כתמים, חיידקים עובש וריחות לא נעימים. שמירה על מקרר נקי שומרת על בריאותנו. ועוד תמריץ – שמירה על מקרר נקי חשובה כחלק מתחזוקת המקרר ומניעת תקלות מיותרות.
1628081-5
רבים משקיעים ברכישת מקרר איכותי מבית אחד מן המותגים המובילים כגון מקרר אל גי, במטרה להבטיח שיוכלו ליהנות מן המקרר לאורך שנים, אך לא נותנים את הדעת לכך שגם מקרר איכותי עלול להתקלקל אם לא יתוחזק כראוי. לכן גם אם רכשתם את דגם יוקרתי של מקרר היטאצי או כל חברה מובילה אחרת, חשוב להקפיד על תחזוקה נכונה של המקרר כדי למנוע תקלות מיותרות.

הזמנת טכנאי מקררים היא דבר שאף אחד לא שש לקראתו. מקרר בלתי תקין גורר הוצאה כספית על ביקור הטכנאי וחלקי החילוף ולא פעם גם על רכישת מוצרי מזון במקום אלו שהתקלקלו. כדי להימנע ממקרים כאלו ככל הניתן, כדאי לדאוג לניקיון המקרר, מבפנים ומבחוץ, לא רק לקראת פסח…

ניקוי מקררים מבחוץ

נקו את השטח העליון של המקרר, מתחתיו וכן מאחוריו. מומלץ להקפיד ולנקות אזורים אלו לפחות פעמיים בחודש. ניקיון כזה יכול למנוע הצטברות לכלוך במסנני המקרר, מצב שגורם לרבות מתקלות שנוצרות במקרר.

ניקוי מקררים מבפנים

  • ראשית, לשמירה על ביטחונכם, הקפידו לנתק את המקרר מהחשמל לפני שתתחילו בעבודת הניקיון.
  • נקו את המקרר מבפנים באופן תכוף. חשוב להבין כי שאריות אוכל, נוזלים כגון מיצים ורטבים, לכלוך, אבל ואפילו מים יכולים לגרום לתקלות שעלות תיקונן יכולה להגיע לכדי מאות שקלים.
  • השתמשו במים וסבון לניקוי דפנות המקרר, המדפים, המגירות ורצפת המקרר. אפשר גם להשתמש במים עם סודה לשתיה וחומץ כדי למנוע היווצרות עובש וריחות לא נעימים. מומלץ לעבוד עם ספוגית רכה שלא תגרום שריטות או פגמים לחלקי המקרר.
  • לפחות אחת לכמה שבועות, הסירו גם את המדפים והמגירות כדי להבטיח שתגיעו לכל פינה ולכל מסילה שעלולה לאגור לכלוך.
  • השתמשו במברשת רכה להסרת פירורים ואבק מגומיות האטימה שבדלתות המקרר.
  • אם ברשותכם מקרר שבו מותקנים פתחי אוויר בתחתית המקפיא והם ניתן להסרה, פרקו אותם ונקו את המעברים משאריות מזון ופירורים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן