מקרר No Frost Leave a comment

כיום כמעט ולא ניתן למצוא בית אב בו אין מקרר. מקררים הנם בין מוצרי החשמל הנפוצים ביותר, ולמעשה הם לא משמשים רק את הצרכן הפרטי, אלא משמשים גם לצרכים עסקיים דוגמת מקררים תעשייתיים ובתרבות העבודה בדמות מקררים משרדיים.

שיטת הפעולה הבסיסית של המקרר לא השתנתה באופן משמעותי מאז המצאתו, אך בהחלט חלו התפתחויות משמעותיות שבאות לידי ביטוי בעיצובי דגמי מקררים, בפונקציות וטכנולוגיות מתקדמות שונות אשר מוטמעות במקררים להגברת יעילות הפעילות שלהן וכן נוחות השימוש בהם.

בין הפיתוחים בתחום של מקררים ניתן למנות את טכנולוגיית Auto Defrost, או No Frostt. המדובר בטכנולוגיה אשר מפשירה באופן מתוזמן את המאייד במקרר או במקפיא, ובכך מונעת היווצרות קרח.
בעבר, היווצרות קרח במקפיא הייתה עניין שבשגרה והיה צורך אחת לתקופה לרוקן את המקפיא והמקרר מכל המוצרים, לנתק את המכשיר מהחשמל, להשאיר את דלתות המקרר והמקפיא פתוחות, ולהמתין שעות ארוכות עד שכל הקרח נמס. חסרי הסבלנות תהיו מנסים לשבור את שכבת הקרח באמצעות מברג או מכשיר אחר, מה שעלול היה להסתיים ביצירת נזק בלתי הפיך למקרר.

מעבר לטרחה שבפעולה כזו, שכבת קרח למעשה מצמצמת את נפח המקפיא שעומד לרשותנו, מקשה לעיתים להבין בקלות מה נמצא במקפיא ועלולה ‘ללכוד’ מוצרים עד להפשרת הקרח.

39451082c

כיצד עובד מנגנון No Frost במקררים?

No Frost הינה מנגנון אשר מחמם את סליל המאייד לתקופה קצרה של זמן ובכך מפישר את הכפור שנוצר עליו. המים שנוצרים כתוצאה מכך מנוקזים באמצעות תעלה אשר ממוקמת בגב היחידה. המיקום של המנגנון בתוך המקפיא מאפשר חימום שלו למרווחי זמן קצרים המאפשרים הפשרה של הקרח, אך מבלי לחמם את המוצרים המאוחסנים במקפיא.

פעולת ההפשרה נשלטת על ידי טיימר חשמלי או אלקטרוני. בדגמי מקררים ישנים יחסית מנגנון זה פעל ללא הפסקה מה שגרם לעליה בצריכת החשמל של המקרר. עם זאת, בדגמי מקררים חדישים הטיימר עובד רק כשהמדחס של המקרר עובד. היות ופעילות המדחס גוברת ככל שפותחים בתכיפות רבה יותר את דלתות המקרר, בהתאם לכך מושפעת גם פעילות מנגנון No Frost, וצריכת החשמל עולה. כלומר, באם מקפידים שלא לפתוח את דלתות המקרר שלא לצרוך, חוסכים בעלויות. בדגמי מקררים חדישים מתקדמים המנגנון נשלט על ידי מחשב אשר מנטר את מספר הפעמים שכל דלת במקרר נפתחת ומשתמש במידע הזה כדי לשלוט בתזמון פעולת ההפשרה ובכך מפחית את צריכת החשמל.

כפי שניתן להבין, ישנם מספר יתרונות לרכישת מקרר בו מוטמעת טכנולוגיית No Frost, ביניהם:

  • הטכנולוגיה מבטלת את הצורך להפשיר קרח שמצטבר באופן ידני ומגביר את צריכת החשמל של המקרר.
  • קל יותר לראות את כל המוצרים שנמצאים במקפיא משום שהוא נקי מקרח וכפור.
  • המוצרים הקפואים פחות נוטים ‘להידבק’ זה לזה, כך שיותר קל להוציא מוצרים כשצריך.
  • הנטייה להיווצרות ריחות לא נעימים במקפיא פוחתת שכן כל הזמן ישנה זרימה של אוויר.
  • המקרר מתאפיין בניהול טמפרטורה טוב יותר.

רכישת מקרר בליאור מוצרי חשמל

אם הנכם מחפשים מקררים בירושלים או בכל מקום אחר בישראל, הנכם מוזמנים לגשת לאחד מסניפי ‘ליאור’, רשת חנויות מוצרי חשמל, או להיכנס לאתר האינטרנט של הרשת בכדי להתרשם מן המגוון הרחב של דגמי מקררים, המאפיינים והתכונות של כל דגם, וכן לרכוש את הדגם שעונה באופן מיטבי על צרכיכם. ברשת ליאור מוצרי חשמל תוכלו למצוא מגוון דגמי מקררים מבית החברות המובילות בתחום דוגמתמקררי Samsong, מקררי LG, בקו, האייר, היטאצ’י ועוד. החל מדגמים פשוטים ועד לדגמים המתקדמים ביותר, בליאור מוצרי חשמל כל אדם יכול למצוא את המקרר שיתאים לו בצורה אופטימלית, הן מבחינת תכונות המקרר והן מבחינת התקציב אשר עומד לרשותו וליהנות משירות מקצועי ואדיב. אנשי המכירות המקצועיים בסניפי הרשת ישמחו לייעץ ולעזור לכם להבין איזה מקרר יספק את צרכיכם באופן הטוב ביותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן