מסכי LCD Leave a comment

המושג LCD הוא ראשי תיבות של המלים Liquid Crystal Display את המושג LCD ניתן לתרגם למונח תצוגת גבישים נוזליים.
מסכי LCD לא החלו להופיע רק עם מסכי הטלוויזיה אלא הם נמצאים גם במסכים של מחשבוני הכיס שלנו, ובמיקרוגלים שלנו ובעוד מכשירים השייכים לעידן הטכנולוגי המתקדם.

אם לפני כמה שנים החל השיגעון של מסכי המחשבים הדקים שהם מסכי LCD , הרי שהמסכים הללו לא עצרו רק בעולם המחשב ותוך שנים ספורות הם חדרו גם לעולם הטלוויזיות.מסכי ה- LCD מנהלים היום מאבק קשה עם מסכי הפלזמה שמנסים לשרוד בשוק.
מסכי LCD הביאו לשינוי עיצובי במראה של הסלון שלנו.היות ומסכי LCD הם דקיקים הם אינם דורשים שטח גדול והם מאפשרים לנו להציג מראה עיצובי חדש שבו הטלוויזיה אינה אביזר בולט ומגושם אלא מכשיר בעל מסך דק שאינו תופס נפח גדול בחלל החדר.
איך פועלים מסכי LCD
מסך ה- LCD הוא מסך שמורכב ממשטח דק שיש בתוכו גבישים נוזליים, הגבישים הנוזלים הללו יכולים להיות חוסמי אור או מעבירי אור.גביש נוזלי שיש בו זרם חשמלי מאפשרים מעבר של אור ואילו גביש נוזלי שאין בו זרם חשמלי ימנע מעבר של אור.
השילוב בין גבישים נוזליים חוסמי אור לבין גבישים נוזליים מעבירי אור יוצר את התמונה שעל המסך שמורכבת ממיליוני פיקסלים שחלקם כאמור פולט אור וחלקם לא מעביר אור.
מאחורי כל מסך LCD  נמצאות נורות פלורוסנט שיוצרות את התאורה הדרושה.

יש כמה פרמטרים חשובים שמשפיעים על איכות הצפייה במסך
LCD הפרמטרים הם:
גודל המסך – ישנם היום מסכי LCD למחשב וישנם מסכי LCD לטלוויזיה, ככל שהמסך גדול יתר כך התמונה גדולה יותר וברורה יותר. מסכי LCD  לטלוויזיה הם מסכים גדולים שגודלם נע בין 26 ל-522 אינצ’.
רזולוציה של מסך – הרזולוציה היא נתון שקובע כמה נקודות (פיקסלים) מרכיבות את התמונה, המוצגת על המסך.ככל שהרזולוציה נמוכה יותר כך התמונה פחות חדה וברורה וככל שהרזולוציה גבוהה יותר כך התמונה מורכבת מיותר נקודות ולכן היא תהיה חדה יותר.
זמן התגובה של המסך – זמן התגובה של המסך הוא נתון שמתייחס לזמן שלוקח לרענן את התמונה במסך, ככל שזמן התגובה יהיה מהיר יותר כך נראה פחות מריחה של תמונות על המסך.
ניגודיות – הניגודיות היא מושג שמתאר את היחס שבין הצבע הבהיר ביותר לצבע הכהה ביותר, ככל שיחס הניגודיות גבוה יותר כך נוכל לראות על המסך תמונה שמורכבת מצבעים שדומים לצבעים האורגינלים של התמונה.
התאמה לשיטות השידור החדשות – הים בעידן שבו שיטות השידור מתפתחות במהירות מסחררת כדאי לרכוש מסך LCD שיהיה מותאם גם לשיטות השידור החדשניות הנקראות HDD .

אז שתהיה לכם חווית צפייה נעימה במסך ה- LCD החדש שאתם עומדים לרכוש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן