מוצרי חשמל Leave a comment

מוצרי חשמל זהו שם כולל למגוון רחב של מוצרים שאנו משתמשים בהם במהלך חיי היום יום שלנו, מוצרי חשמל לא נמצאים רק בבית המגורים שלנו אלא בכל סביבת החיים שלנו. מוצרי חשמל עוטפים אותנו מכל הכיוונים ואנו בני האדם של עידן המאה ה-211 הופכים להיות צרכנים שזוללים כמויות חשמל עצומות ויש לנו תלות עצומה במוצרי חשמל, האדם המודרני בעולם המערבי לא יכול לחשוב על כביסת הבגדים על גדת הנהר כפי שהיה רק לפני 100 שנה , השימוש במכונת כביסה הפך כבר מזמן לשגרת חיים  של בני אנוש רבים.

מוצרי חשמל נעזרים היום בטכנולוגיות מתקדמות והיום כל מוצר חשמלי הוא מוצר חכם וגם מי שמשתמש בו צריך להיות חכם כדי לדעת לתפעל אותו . יש היום מקררים המודיעים על מוצרים מקולקלים, יש היום בתים חכמים המופעלים באמצעות מנגנון חשמלי חכם שמתפעל את כל מוצרי החשמל בבית, ויש כמובן מחשבים המופעלים באמצעות חשמל ואנו לא יכולים בלעדיהם.
השימוש במוצרי חשמל יש לו יתרונות וחסרונות.מצד אחד השימוש במוצרי חשמל מקל את חיינו, מאפשר לנו לבצע במינימום זמן פעולות שבעבר גזלו מאתנו זמן רב, מוצרי חשמל מביאים אותנו לרמת חיים ולאיכות חיים גבוהה, ואנו כבר לא נאלצים לבצע מפעולות פיזיות קשות שהכרנו בעבר.
אך שימוש במוצרי חשמל יש לו גם פן שלילי משום שמוצרי חשמל דורשים יותר ויותר חשמל וכך יש צורך בייצור של יותר אנרגית חשמל שמזהמת את האוויר והסביבה, מוצרי חשמל הפכו גם להיות זולים והם מהווים היום מוצר צריכה המוני ולא מוצר מותרות וכך הם לוקחים חלק נכבד בתרבות הצריכה של עידן המאה ה-21.
אז אילו מוצרי חשמל אנו מכירים :
  1. מוצרי חשמל לשם חימום/קירור – תנור חשמלי, קומקום חשמלי, מזגן ועוד.
  2. מוצרי חשמל המייצרים או משתמשים באנרגית אור – נורות, מסכי טלויזיה, מסכי מחשב ועוד.
  3. מוצרי חשמל המקלים על חיינו – מוצרי חשמל שמקלים על חיינו והופכים אותם לנעימים יותר וקלים יותר, מכונות כביסה, מדיחי כלים, טוחן אשפה, כורסת עיסוי, תריסים חשמליים ועוד ועוד.
  4. מוצרי חשמל תעשייתים – מוצרי חשמל שונים המשמשים בעיקר את ענף התעשייה מקדחות, מברגות, ושפע של מכשירי חשמל מכאניים הכוללים מנוע חשמלי.

אז אם אנו רוצים להיות אזרחים טובים יותר שלא רק שנהנים מההתפתחות הטכנולוגית אלא גם שומרים על סביבת החיים היחידה שלנו שהיא כדור הארץ, עלינו לדעת לרכוש מוצרי חשמל בתבונה וגם להפעיל אותם בתבונה כך נוכל לעזור לשמירה על כדור הארץ שהוא סביבת החיים היחידה הקיימת ביקום כולו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן