טיפים לכביסה יעילה Leave a comment

אם גם לכם חשוב קודם כל הניקיון וההרגשה הטובה לאחר שאתם יוצאים מהמקלחת, המאמר הזה הוא בשבילכם. אחרי הכול, אין כמו לצאת נקיים ומצוחצחים מהאמבטיה, מריחים טוב ומרגישים נפלא, ולשים בגד רך, נקי, מאוורר ונעים למגע על הגוף.

הכול מתחיל קודם כל ממכונות כביסה והאיכות שלהן. אחרי הכול, זה האלמנט שיקבע האם תיהנו מבגדים נעימים ונקיים לאורך זמן ללא שחיקה של הבד, או האם תיאלצו להסתפק בבגדים, מצעים ומגבות שחוקים ולא ממש נקיים. בבואכם לבחור מכונת כביסה, יש לקחת בחשבון מספר אלמנטים חשובים שיסייעו לכם בבחירה הנכונה.

מכונות כביסה – אסור להתפשר על האיכות

כשמדובר במכונת כביסה שלכם, כדאי לכם לחשוב קודם כל על האיכות שלה ורק אחר כך על המחיר. מומלץ לרכוש מכונה מחברה מוכרת דוגמת מכונת כביסה whirlpool או אלקטרולוקס. בבואכם לרכוש מכונת כביסה, שימו לב שהגודל שלה מתאים ומספק לכמות הכביסה הממוצעת שאתם מכניסים בכל הפעלה. משפחה עם מספר נפשות צריכה מכונה גדולה, בעוד שזוג צעיר או רווקים יכולים להסתפק במכונה קטנה. נפח המכונה נקבע לפי המשקל שהיא יכולה לסחוב בכל הפעלה. יש מכונות של 5 קילו, 7 קילו ואף יותר.

גם אם השקעתם ברכישת מכונת כביסה אלקטרולוקס, בקו, אריסטון או כל מכונת כביסה איכותית מבית חברה מוכרת אחרת, חשוב מאוד להשתמש במוצרי עזר לכביסה, על מנת לשמור על עמידות הבגדים. בין אם מדובר במכונת כביסה קטנה או גדולה, הקפידו שיש בה מקום לשים חומר מרכך (קונדישנר לכביסה), והקפידו להשתמש במרכך בכל כביסה, גם לכביסה של דברים קשיחים יותר שמצריכים שימוש במספר גבוה של מעלות.

לכבס בטמפרטורה הנכונה

יש לזכור שכל סוג בגד זקוק למספר מעלות שונה בעת הכביסה. באופן כללי, עבור כביסה רגילה של בגדים עדינים, רצוי לא לעבור את ה-30 עד 35 מעלות. זוהי רמת טמפרטורה מספקת על מנת להוציא את הבגדים שלכם נקיים ונעימים, בהנחה שיש לכם מכונת כביסה איכותית. לכל בגד או מגבת מחוברת תווית, לרוב בחלק האחורי של הבגד או בשולי המגבת, רשום מספר המעלות המקסימלי שבהן ניתן לכבס את הבד. יש לקרוא את התווית ולפעול לפי ההוראות.

במידה ומדובר בכביסה קצת יותר מחוספסת, כגון ג’ינסים, מגבות וגרביים, אפשר לכבס את הכבסים ברמת טמפרטורה של 40 מעלות. בהקשר זה, זכרו תמיד להפריד בין מגבות לבגדים רגילים, על מנת לא לפגוע בכביסה העדינה.

לא לוותר על כביסה ביד

אם יש לכם כתם בולט במיוחד על בגד כלשהו, אל תדחו את הטיפול בו לרגע האחרון בו הבגד אמור להיכנס למכונת הכביסה. במקרה של כתמים קשים, יש לכבס בנפרד את הבגד בכביסת יד.

זכרו שאין להעמיס על מכונות כביסה משקל רב מדי של כביסה בכל הפעלה. בכל מכונה כתוב באופן ברור ובולט מה המשקל המקסימלי שהיא יכולה לשאת, ויש להקפיד לא לעבור אותו, שכן אז התוף לא יסתובב כמו שצריך, לא ינקה את הבגדים כראוי ואף עלול להתקלקל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן