חלוקה פנימית של מקררים Leave a comment

ללא ספק כל צרכן רוצה לרכוש מקרר איכותי אשר ישרת אותו באופן מיטבי לאורך שנים. ישנם שיקולים רבים העומדים בפני הצרכן בכל הנוגע לרכישת מקרר. לא פעם התקציב משפיע על שיקול העלות. רוב הצרכנים גם מעדיפים לרכוש מקרר מבית מותג ידוע דוגמת מקרר אל גי, סמסונג או היטאצ’י, בכדי לדעת שיש להם ‘גב’ במקרה של תקלה במקרר, ויוכלו לקבל שירות מהיר וטוב.

בהיבט של נוחות השימוש במקרר, אחד השיקולים העיקריים בבחירת מקרר הינו החלוקה הפנימית שלו. לכל אדם או משפחה צרכים אינדיבידואליים ובהתאם לכך חלוקת מקרר אידיאלית עבורם. כדי להבטיח נוחות שימוש מיטבית, יש לקחת בחשבון את מיקום המקפיא כמו גם החלוקה פנימית למדפים ותאים במקרר.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2013-11-19 17:15:38Z |  |

חלוקת מקררים – מיקום המקפיא

דגמי מקררים מחולקים לרוב לשני חלקים עיקריים – גוף המקרר והמקפיא – כאשר הנפח של המקרר גדול יותר מזה של המקפיא. חלוקה זו מאפשרת לגופי הקירור לעבוד בטמפרטורות שונות, ולרוב ניתן לשנות בשניהם את הטמפרטורה בהתאם לצורך.

מקרר עם מקפיא עליון

דגמי מקררים עם מקפיא עליון הינם הנפוצים ביותר בבתי אב בארץ. היות ולרוב השימוש במוצרים שבמקפיא פחות תכוף לעומת מוצרים במקרר, בהם נעשה שימוש יומיומי תדיר יותר, רוב האנשים מעדיפים חלוקה זו, אם כי מדובר על דבר אינדיבידואלי מאד. למקרר ולמקפיא דלתות נפרדות, אשר נפתחות קדימה והצידה, ויש לקחת זאת בחשבון כאשר שוקלים את מיקום המקרר בחלל החדר.

מקרר עם מקפיא תחתון

דגמי מקררים עם מקפיא תחתון לרוב גדולים יותר, כלומר בעלי נפח גדול יותר, מדגמי מקררים עם מקפיא עליון. בדגמים מסוימים של מקררים עם מקפיא תחתון, דלתות המקרר והקפיא נפתחות קדימה והצידה, כמו מקררים עם מקפיא עליון, בעוד באחרים דלת המקפיא זזה קדימה, בדומה לפעולת פתיחת מגירה, כלומר כל תא המקפיא יוצא קדימה והוא אינו מחולק בחלוקה פנימית על ידי מדפים. קיימים דגמים עם מספר תאי הקפאה נפרדים.

מקרר עם מקפיא תחתון

דגמי מקררי דלת ליד דלת כשמם כן הם, כל צד במקרר נפתח באופן עצמאי מהאחר. בדגמי מקררים אלו, הגדול של כל חלק קטן יותר מהגודל של מקרר ‘רגיל’ עם מקפיא עליון או תחתון, אך הנפח הכולל של מקרר דלת ליד דלת גדול יותר, ולרוב נפח המקפיא גדול יותר מאשר במקררים רגילים עם מקפיא עליון או תחתון. משמעות הדבר היא שהמדפים הפנימיים צרים וקטנים יותר מאלו של מקרר רגיל ויש שמוצאים שקשה יותר לאחסן בהם סירים ודברים גדולים.

דגמי המקררים המשוכללים ביותר הינם מקררי 4 דלתות, אשר מאפשרים כיוון טמפרטורות שונה לכל חלק של המקרר. בחלקם אף שני מקפיאים נפרדים בטמפרטורות שלהם. פעמים רבות משולבים במקררים אלו פונקציות מתקדמות דוגמת קיוסק מים וקרח.

חלוקת מקררים – מדפים ותאים

מעבר למיקום המקפיא, מקררים נבדלים גם בחלוקת המדפים והתאים בכל אחד מחלקיהם, במיקום, בגודל ובעיצוב שלהם. במבנה פנימי סטנדרטי של מקררים יש אפשרות אחסון גם בחלל המקרר וגם בדלת שלו. במרבית דגמי המקררים קיימים תאים ייעודיים לפירות וירקות, תא לביצים (מדף ועליו מתקן להצבת ביצים, או תא שעיצובו שלו הוא כמו של תבנית ביצים). בנוסף, ברוב המקררים מדף סבור המיועד לדברי חלב, וכן קיימים מקררים ובהם תא ייעודי לאחסון מוצרי בשר, אופציה שמועדפת במיוחד על ידי שומרי כשרות.

בחירת מקרר

לפני רכישת מקרר חשוב ביותר שתבינו מה הצרכים שלכם ומהם סוגי המוצרים שאתם עתידים לאחסן במקרר וכמותם, ובאיזו תדירות תצטרכו גישה למוצרים השונים. בהתאם לכך תוכלו להבין מהו מיקום המקפיא המתאים עבורכם, וכיצד המקרר צריך להיות מחולק מבפנים מבחינת מדפים ותאים. כיצד יהיה לכם נוח ביותר להשתמש במקרר מבחינת פתיחת הדלתות של המקרר והמקפיא?
האם מקרר עם יותר מדפים או יותר תאים ישרת אתכם טוב יותר? האם אתם זקוקים לתאי אחסון ייעודיים מסוימים, מדפים מפוצלים או מודולריים וכו’. עוד חשוב לקחת בחשבון את עניין נוחות ניקיון המקרר. וודאו שדלתות המקרר שתבחרו נפתחות באופן מלא ושתוכלו לשלוף החוצה את כל המדפים והמגירות, וכן להחזירם בנוחות לאחר ניקיונם.

ליאור, רשת מוצרי חשמל, מציעה מגוון דגמי מקררים מבית המותגים המובילים, דוגמת מקרר האייר, היטאצ’י, אל גי ועוד. ניתן להתרשם ממגוון הדגמים באתר האינטרנט של הרשת, בו ניתן גם לרכוש מוצרים און-ליין. בנוסף, הרשת מחזיקה מספר חנויות מוצרי חשמל בירושלים, מודיעין, מעלה אדומים, בית שמש, אשקלון וקרית גת. נציגי המכירות בסניפים ישמחו לעזור לכם לבחור את הדגם המקרר המתאים ביותר עבורכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן