היתרונות שברכישת מדיח כלים Leave a comment

נמאס לכם לשטוף כלים? צריכים מכשיר אשר יקל לכם על החיים בעבודות הבית? הגיע הזמן לרכוש מדיח כלים איכותי, ולהתחיל ליהנות מהזמן הפנוי ללא מאמץ ועבודה קשה. בעידן המודרני עומדים לרשותנו מוצרי חשמל שהופכים את החיים לקלים וטובים יותר, החל ממוצרים כגון מקררים, תנורים או מיקרוגל אשר הופכים את תהליך הכנת האוכל לנוח יותר ועד למוצרים דוגמת מדיחי כלים או מכונות כביסה, אשר מקלים על הפעולות היומיומיות בבית.

מוצרי חשמל למטבח כגון מדיח כלים יכולים לשפר מהותית את איכות חיינו. בזמן שאנחנו עסוקים בדברים החשובים באמת, מדיח הכלים ישטוף את הכלים המלוכלכים במקומנו.

869525065

במה שונים דגמי מדיחי כלים אלו מאלו?

כמו כל מוצר חשמלי, מדיחי כלים נבדלים בעיצוב ובמידות שלהם. בעוד ישנם מדיחים שעומדים ‘בפני עצמם’, אחרים בנויים כך שישתלבו בארונות המטבח. מבחינה מרכיביהם, אופן הפעילות והפונקציות המוטמעות בהם, כל מדיח כלים מגיע עם סט ספציפיקציות. אלו בדרך כלל שונות בין מדיחים מחברות יצרניות שונות, אך גם בין הדגמים השונים של אותה חברה. כך למשל, ישנם מדיחי כלים עם צריכת חשמל נמוכה יחסית, בעוד אחרים מתאפיינים בצריכה גבוהה יחסית, בעלי פונקציות שונות המוטמעות בהם, מדיחים עמידים יותר או פחות וכו’. כמובן שגם המחירים משתנים בהתאם.

אם כן, לאלו פרמטרים חשוב לשים לב לפני שבוחרים מדיח כלים ?

  • איכות פעולת המכשיר – לא כל המדיחים מבצעים את פעולת הניקוי ו/או הייבוש באותה איכות. לדוגמה, ככל שהטמפרטורה יותר גבוהה, כך המכשיר יכול לנקות יותר סוגי לכלוך וביעילות גבוהה יותר. ומהי שיטת הייבוש? כל שיטת ייבוש בעלת יתרונות וחסרונות משלה, החל מהפגת אדים, אוורור פשוט, גוף חימום או טורבו ומעבה (קונדנסור).
  • סוג המדיח – כאמור, ישנם מספר סוגי מדיחים בשוק, החל מאינטגרלי מלא (אשר מתאים לעיצוב ארונות המטבח) וכלה במדיח רגיל אשר כמו שהוא מגיע, כך הוא ממוקם.
  • קיבולת המדיח – אלמנט נוסף מהותי. מן הסתם, ככל שהקיבולת גדולה יותר כך ניתן לשטוף יותר כלים בבת אחת, אך יש עוד אספקטים מהותיים בשיקול זה – האם למרות גודלו, המדיח עדיין שומר על יעילות ואיכות ניקיון הכלים?
  • צריכת חשמל ומים – פרמטר זה יבוא לידי ביטוי הן בעלויות תפעול המכשיר, מה שיתרגם להוצאות החשמל והמים של הבית, אך גם מבחינת שמירה על הסביבה. ככל שצריכת החשמל נמוכה יותר, כך טוב יותר.
  • נוחות התפעול – מדיח כלים מטרתו בסופו של יום להקל עלינו ולספק איכות חיים טובה יותר. מדיח שאינו נוח לשימוש למעשה לא ימלא את תפקידו. כדי להגיע למסקנה האם המכשיר נוח לתפעול, חשבו האם הילדים יוכלו להבין איך להפעילו, יצליחו להעמיס את הכלים לשטיפה ולהוציאם מן המדיח בסיום הפעולה.
  • עמידות – מדיח כלים הינו מכשיר אקטיבי, כלומר מכשיר עם חלקים נעים. מכשירי חשמל מטבעם עלולים להתקלקל עם הזמן, אך ככל שהמכשיר מפותח בצורה חכמה יותר עם חומרי גלם איכותיים, כך תעלה עמידותו לאורך זמן. ייתכן שהדבר יתבטא במחיר, אך לפעמים מעט יותר יקר במעמד הקנייה משמעו זול יותר לטווח הארוך.

מלבד השיקולים הללו, ישנם את אותם השיקולים אשר עומדים בפני כל רוכש במעמד קניית מוצרי חשמל למטבח, כגון עלות המכשיר (השוואת מחירים), אחריות (ככל שהיא ארוכה יותר כך ייטב), ונראות המכשיר אשר משפיעה פעמים רבות על ההחלטה האם לרכוש את המוצר הבסיסי או אחד מתקדם יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן