בחירה נכונה ושימוש נכון במקרר – חיסכון בהוצאות החשמל Leave a comment

בחירה נכונה ושימוש נכון במקרר – חיסכון בהוצאות החשמל

nfe910

יצרניות מוצרי חשמל מובילות מתכננת כיום את מוצריהן תוך מחשבה על פיתוח מוצרים שמבזבזים פחות חשמל ופחות פוגעים בכדור הארץ. לדוגמא, לא רק מקרר שישמור על טמפרטורת המזון הרצויה, אלא כזה שיעבוד בצורה יעילה באופן מיטבי, מבלי לשחרר אנרגיה מיותרת, בין היתר גזי חממה אשר מזיקים לכדור הארץ.

אם נבחן לדוגמה איך פועל מקרר האייר עם טכנולוגיית האינוונטר, נבין מיד כי כל תכנון ובניית המקרר נועדו לחסוך בחשמל ולכוון את אנרגיית המקרר לניצול נכון ויעיל מבלי לבזבז אנרגיה שלא לצורך.

מדחס המשווה את הטמפרטורה בכל המקרר ויוצר חיסכון של 40% באנרגיה, מנגנון לפיזור האוויר הקר, וילון קור ייחודי המונע כניסת אוויר בטמפרטורת החדר ועוד ועוד שכלולים והמצאות שכל כולם נועדו לנצל את תכונת הקור של המקרר ביעילות מכסימלית, חסכונית וגם מסתבר – שומרת על כדור הארץ.

זהו מנגנון האינוונטר (זרם חלופי של AC שהומר לזרם DC ) אשר מווסת את ההספק החשמלי ושולט על תצרוכת החשמל. זה מה שהופך מקררים ומוצרי חשמל אחרים שפועלים בטכנולוגיית האינוונטר לכדאיים, וברור כי החשיבה מאחורי התכנון והפיתוח שלהם היא שליטה בניצול החשמל וחיסכון באנרגיה.

דירוג אנרגטי של מקררים – מדד לחיסכון בחשמל

מעבר לטכנולוגית האינוונטר החסכונית אשר מוטמעת בדגמים רבים של מקררים, כאשר רוצים לרכוש מקרר יש לשים לב לדירוג האנרגטי שלו. הדרגה הכי נמוכה של דירוג אנרגטי זה G והכי גבוהה הינה בסדר עולה – הסימון באות A . מקרר עם דירוג אנרגטי גבוה כמו A או Bהוא רכישה מצוינת של מקרר לבית. הדירוג הזה מעיד על יכולת ניצול האנרגיה של המקרר, וככל שהניצול האנרגטי יהיה גבוה יותר, הוצאות החשמל ירדו. בנוסף לכך, דירוג גבוה מעיד על היות המקרר מוצר ירוק שלא פולט גזי חממה, מייצר אנרגיה נקייה ולא “מלכלך” את כדור הארץ. במילים אחרות, הדירוג האנרגטי מעיד על טכנולוגיה מאוד משוכללת ומאוד ירוקה שמוטמעת במוצר, שגם חוסכת לנו בהוצאות השוטפות.

מקרר ביתי – טיפים נוספים לבחירת מקרר ושימוש נכון בו, לחיסכון בהוצאות החשמל!

  • אל תקנו מקרר גדול מדי לצרכיכם, גם אם יש לכם מטבח גדול. מקרר גדול זולל אנרגיה. בדקו מהם הצרכים האמיתיים שלכם, ונסו להסתפק במקרר במידות הנכונות באמת עבורכם בהתאם לכך.
  • מומלץ שלא לפתוח באופן תדיר את דלת המקרר שלא לצורך וללא להשאיר אותה פתוחה זמן רב מדי. הפעולה הזו משחררת קור, מכניסה חום למקרר וגורמת למדחס לעבוד יותר קשה, תוך צריכה הרבה יותר חשמל, כל פעם מחדש.
  • שימו לב למעלות התרמוסטט, וודאו שהוא מכוון לטמפרטורה שאינה גבוהה מדיי, כדי שהמקרר לא ‘יזלול’ סתם חשמל. אם קיימים שני תרמוסטטים נפרדים לתא הקירור ולמקפיא, כוונו כל אחד בהתאם לטמפרטורה המתאימה לו.
  • בדקו האם גומיית האטימה של המקרר לא התרופפה, מה שעלול לדרוש ממנו עבודה נוספת בכדי לפצות על אובדן הקור ש’בורח’, וכך נוצר בזבוז חשמל רב יותר.
  • לא מומלץ לשים דברים על המקרר. זה סותם את מעבר האוויר החם.
  • רצוי מאוד להרחיק את המקרר מהקיר בערך 20 ס”מ, כדי שלא יתחמם ע”י האוויר החם של המדחס. כדאי גם להציבו במקום מוצל ללא חשיפה ישירה לקרני השמש.
  • כדאי מאוד שבסביבה הקרובה של המקרר לא יהיו מכשירים פולטי חום כמו למשל תנורים. החום שנפלט ממכשירים אלו יגרמו למקרר להשתמש באנרגיה רבה יותר כדי לקרר, מה שמביא לבזבוז חשמל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן