מקררים Leave a comment

מקרר הוא מכשיר אשר עוזר בשימור מזון באמצעות קירור, והוא פועל באמצעות חשמל או גז. בישראל המקרר הביתי החל לחדור לשוק באופן משמעותי בשנות השלושים של המאה העשרים אך היה בתחילה מוצר שרק משפחות אמידות יכלו להרשות לעצמן. כיום כמעט בכל בית בישראל ישנו מקרר. עפ”י נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה נכון לשנת 2010, 99.8% בתי אב בישראל החזיקו במקרר.

רוב דגמי המקררים הביתיים בימינו כוללים תא קירור ותא הקפאה, אך כיום המגוון עשיר וישנם מקררים עם מספר תאי הקפאה, ואפילו מקררים עם 44 סוגי  תאים שונים: תא הקפאה עם טמפרטורה של 18- מעלות צלזיוס, תא בשרים עם טמפרטורת אפס, תא קירור בו הטמפרטורה עומדת על 4 מעלות ותא המיועד לאחסון ירקות, בו הטמפרטורה היא 10 מעלות. דגמי מקררים נבדלים גם בקיבולת שלהם, כאשר מרבית המקררים המיועדים לשימוש ביתי הינם בעלי קיבולת של בין 400 ל-8000 ליטרים.

המקרר הביתי הראשון יוצר כנראה ב-1913 בשיקגו, ארה”ב, אך הדגם שזכה להצלחה משמעותית יוצר על ידי חברת ג’נרל אלקטריק החל משנת 1927. מאז ועד ימינו, מנגנון הפעולה של המקרר לא עבר התפתחויות משמעותיות, אך בהחלט נוספו לו פונקציות רבות הכוללות טכנולוגיות חכמות דוגמת מנגנוני פיקוד ובקרה דיגיטליים, בקרת טמפרטורה משופרת, בר חיצוני, קיוסק למים וקרח ועוד.

מקרר האייר

צריכת החשמל של מקרר ביתי משתנה בהתאם לנפח המקרר, למנגנוני הפעולה שלו ולרמת האיטום שלו. כיום כאשר רוכשים מקרר אפשר להסתייע בדירוג האנרגטי שלהם אשר מצביע על יעילות צריכת האנרגיה שלהם, כאשר דירוג אנרגטי A הוא הגבוה ביותר ומעיד על כך שהמקרר חסכוני והדירוג מגיע על ל-G  שמשמעו יעילות בדרגה הנמוכה ביותר, כלומר המקרר עתיד לבזבז אנרגיה רבה והדבר יתבטא בהוצאות חשמל גבוהות יותר.

כיום לרשות הצרכן בחירה בין דגמי מקררים, רובם מבית חברות יצרניות ידועות מחו”ל דוגמת מקרר האייר, אל גי או סמסונג. יצרניות מקררים לרוב מציעות דגמי מקררים עם דירוגי אנרגיה שונים ומחירים שונים בהתאם. לדוגמא, ניתן למצוא מקרר אל גי עם דירוג אנרגטי D שמחירו פעמים רבות יהיה זול יותר ממקרר אל גי בעל דירוג אנרגטי BBB. חשוב לדעת שישנם אלמנטים נוספים שיכולים להשפיע על צריכת החשמל של המקרר דוגמת מיקום המקרר בבית (מקום מוצל או לחלופין מקום שטוף שמש).

ליאור מוצרי חשמל ואלקטרוניקה הינה רשת ותיקה אשר מציעה מגוון רחב של מוצרי חשמל לבית מהמותגים הבולטים בעולם. בנוסף למקררים ביתיים, הרשת מציעה גם מגוון דגמי מקררים משרדיים.

לרשת חנויות מוצרי חשמל בחיפה, מודיעין, ירושלים, מעלה אדומים, בית שמש, אשקלון וקרית גת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן