איך לבחור כיריים Leave a comment

רוצים לשפץ את המטבח? שיפוץ מטבח הינו הזדמנות להתחדש במוצרי חשמל חדשים, לשדרג את חוויית הכנת הארוחות ולהפוך את חלל החדר למקום שכל המשפחה תיהנה לבלות בו. בין מוצרי החשמל שמשפחות רבות רוכשות לרגל שיפוצים – מקרר חדש, תנור חדש, כיריים חדשות וכו’. הכיריים הם מרכז הבישול במטבח. איכותם ורמת נוחות השימוש בהם תקבע גם את רמת ההנאה שלכם מהמטבח.

גם המטבח המשופץ ביותר לא יהיה שלם בלי הכיריים שיתאימו לו. כיום ניתן למצוא בחנויות מוצרי חשמל מגוון רחב של דגמי כיריים. ההיצע הרב עלול להוביל אתכם לחוש ‘אבודים’ בשלל האפשרויות. חשוב לבחור בסוג הכיריים המתאים לכם, ולאו דווקא העדכני או הטרנדי ביותר.

כיריים גז או כיריים חשמליות?

בשוק קיימים שני סוגים של כיריים: כיריים חשמליות וכיריים גז. כיריים חשמליות הן קצת יותר יקרות מכיריים שמופעלות על גז. את שני הסוגים ניתן לרוב למצוא בכל חנות מוצרי חשמל. ישנם כמה שיקולים שצריך לקחת בחשבון ברכישת כיריים.

ראשית, חשוב לדעת כי רצוי לא לבחור בדגם כיריים גז אם אתם מתגוררים בחלל סגור כמו יחידות דיור נמוכות, דירות מרתף וכדומה. הדבר אינו בטיחותי, ורצוי להשתמש בכיריים חשמליות במקום. שנית, בבואכם לקנות כיריים, חשוב להבין שכמו מכשירי חשמל אחרים, גם בכיריים קיימות דרגות איכות שונות למוצרים. נסו למצוא מוצר איכותי שעדיין יעמוד ברמת התקציב שלכם.

כיצד לבחור כיריים?

מלבד ההיבט הבטיחותי, יש לבחור את הכיריים בהתאם למבנה המטבח שלכם ולמידות השיש. כמו כל רהיט אחר בבית, גם כאן, לפני שאתם יוצאים לקנות כיריים, יש לקחת את המידות הרצויות על פי גודל השיש שלכם, ושטח החיתוך שתרצו להשאיר פנוי בין הכיור לכיריים. מידות הכיריים הפנימיות צריכות להתאים לחיתוך בשיש, ומידות הכיריים החיצוניות צריכות להיות בטווח המרווח הפנוי סביב.

בבואכם לבחון כיריים, שימו לב לכמות המבערים, וודאו שהכמות מתאימה לסגנון ולכמות הבישול הממוצעת שלכם. גם המרחק בין כל מבער ומבער הוא חשוב לבדיקה, ויש לשים לב שהוא תואם את הסירים שלכם (סירים גדולים צריכים מרחק רב יותר בין מבער למבער, בעוד סירים קטנים צריכים מרחק מצומצם יותר).

מומלץ לוודא שתקנו כיריים שיהיה לכם נוח לנקות, ולא להתחשב רק בהיבט היופי והאסתטיקה הוויזואלית. ישנם ארבעה סוגים של משטחים בכיריים: אמאייל, נירוסטה, קריסטל וזכוכית קרמית. שני המשטחים היותר פופולאריים הם אמאייל ונירוסטה. משטחי אמאייל וזכוכית קרמית הם נוחים יותר לניקיון, בעוד משטח נירוסטה הוא קשה יותר לניקיון.

כמו כן, רצוי לקנות כיריים מחנות מוצרי חשמל מוכרת, אשר תעניק לכם אחריות לטווח ארוך. רצוי לבדוק ולעשות סקר שוק בכמה חנויות אשר מציעות מוצרי חשמל למטבח, על מנת לקבל את ההחלטה הנכונה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן