איך לבחור את תנור למטבח? המדריך המלא.

התנור שלך הוא המכשיר שבו אתה משתמש לאפיית מתכונים אהובים ולהפוך את הארוחה המושלמת למשפחתך וחבריך. עם זאת, יכול להיות קשה להחליט על התנור המושלם במהלך שיפוץ מטבח או בבניית בית.

יש הרבה שיקולים בבחירת תנור, כולל: מחיר, גודל, סוג, צבע ומראה. בחירה נכונה בתנור יכולה לחולל הבדל גדול בהצלחת המטבח והשיפוץ הביתי שלכם לטווח הארוך. הנה כמה דברים שצריך לחשוב עליהם בבחירת תנור המטבח המתאים ביותר לצרכים שלך:

 

שיקולי קניית תנור למטבח

  1. כמה אתה מחפש להוציא?
  2. מה גודל המטבח שלך?
  3. יש לכם תנור גז או חשמלי?
  4. איזה צבע אתה רוצה?
  5. איזה סוג תנור אתה מחפש?

מדריך קניית תנורי מטבח

גודל

כמובן שגודל התנור שתבחרו יהיה תלוי במידה רבה במציאת התנור המתאים למטבח שלכם. כמה מקום יש לך במטבח שלך. רוב התנורים הם ברוחב של 67 עד 75 ס”מ, אז חשוב על הגודל שהכי יעבוד לעיצוב המטבח שלך. התבונן בחלל חלל התנור הפנימי, כמו גם במדידות החיצוניות כדי לוודא שהוא יתאים לתבניות ולנייר האפייה הנפוצים ביותר שלך.

תנור קיר או טווח?

תצטרך להחליט אם ברצונך להתקין תנור קיר או אם ברצונך יחידת טווח המשלבת תנור יחד עם כיריים. בתנורי קיר יש בדרך כלל פחות שטח מעוקב מאשר בתנורי טווח, אז קחו את זה בחשבון בבחירת הגודל. בהתאם למיקומם, תנורי הקיר לרוב נוחים יותר להכנסת מזון ולהוצאתם מכיוון שאולי לא תצטרכו להתכופף כל כך הרבה. בנוסף, כיריים נפרדות פותחות מקום למטה לארונות. עם זאת, ייתכן שתרצה יחידת טווח אם יש לך מקום מוגבל במטבח. יהיה עליכם לקחת בחשבון את “שטח הנחיתה” משני צידי המיקום הטווח הפוטנציאלי או ליד תנור קיר לצורך הצבת פריטים חמים.

תנור כפול או יחיד?

אם תבחרו בתנור קיר, תהיה לכם אפשרות להתקין תנורים כפולים. מהו תנור כפול? זה פשוט, שני תנורי קיר בעלי חום עצמאי ובקרות תכונות המאפשרות לבשל מנות שונות בטמפרטורות שונות במידת הצורך. כמובן שתנורים כפולים יתפסו מעט מקום בארון ובמשטח עליון, אז קחו זאת בחשבון. היתרון העיקרי של תנורים כפולים הוא בכך שאפשר לאפות או לצלות כלים נפרדים בטמפרטורות שונות בו זמנית.

יתרון נוסף הוא שטח הבישול הנוסף שאתה מרוויח. שני היתרונות הללו יכולים להועיל במיוחד אם יש לך משפחה גדולה או אם אתה מבשל לעיתים קרובות עבור מספר רב של אנשים (חשוב על ארוחות חג). שקול כמה אתה מבשל ובאיזו תדירות אתה באמת צריך שני תנורים כדי להחליט אם ההוצאה הנוספת של תנורים כפולים תהיה שווה לך.

ניקיון

מעטים האנשים שנהנים מניקוי תנורים, אך ביטול הסכמה לניקוי עצמי יכול לחסוך קצת כסף. עם זאת, מכיוון שלעיתים קרובות יש תנורים לניקוי עצמי יותר בידוד, הם נוטים לשמור על חום טוב יותר, מה שעשוי לחסוך בעלויות האנרגיה, מה שעלול לסייע בקיזוז ההוצאה הנוספת.

 צבע

תנורי נירוסטה היו כל הזעם מזה כמה שנים, ולפני כן תנורים שחורים היו פופולריים מאוד. תנורים לבנים או שנהב הם אפשרויות נפוצות, במיוחד עבור מטבחים עם ארונות בהירים, ולפני עשרות שנים, ירוק אבוקדו וזהב קציר היו בחירת צבעי תנור ומכשירים אופנתיים. גימורים מתכתיים, כמו זהב ונחושת, צוברים פופולריות כיום.

כאשר בוחנים את בחירת הצבע לתנור, בדרך כלל עדיף לתאם את הצבע עם מכשירי המטבח האחרים שלך כמו מקרר, מדיח כלים ומקרר. כמו כן, חשוב על גימורי ארונות המטבח שלך כמו גם על השיש שלך, צבעי backsplash ורצפה. אם יש לכם תוכנית מטבח פתוחה, חשבו גם על השלמת הצבעים בחדרים הסמוכים.

דילוג לתוכן